Domů » Bleskovky » Nintendo ukázalo vylepšený Switch. Novinka má větší displej a praktický stojánek

Nintendo ukázalo vylepšený Switch. Novinka má větší displej a praktický stojánek

Spekulacím je konec (a že jich bylo požehnaně). Nintendo oficiální cestou odhalilo vylepšený model konzole Switch, který nabídne OLED displej s úhlopříčkou 7 palců, interní úložiště o velikosti 64 GB, dokovací stanici s LAN portem, polohovatelný stojánek či kvalitnější reproduktory. Konzole dorazí na trh ve stejný den jako chystaná plošinovka Metroid Dread – tedy 8. října.

nintendo switch oled model 4

Nintendo Switch (OLED model) – jak se vylepšená konzole jmenuje – se bude prodávat ve dvou barevných variantách – bílé a tradiční červenomodré.

Nintendo Switch - OLED Model - Announcement Trailer

Stejné rozlišení, větší úhlopříčka

Displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů zůstává zachován, jeho úhlopříčka však nabobtná na 7 palců (základní model má 6,2 palců). Na výdrži baterie by se to však výrazně projevit nemělo, neboť udávaná doba provozu zůstává na 4,5 až 9 hodinách v závislosti na vytížení.

Rozměry konzole zůstaly v podstatě stejné (102 mm x 242 mm x 13,9 mm), přičemž původní konzole je pouze o pár milimetrů tenčí. Novinka o něco přibrala na váze – 320 gramů v základu, s připojenými Joy-Cony pak o sto gramů více.

Tip: Nebezpečný malware Crackonosh se šíří mezi hráči. Kořeny může mít v Česku

Mezi fanoušky převládá zklamání

Mezi fanoušky japonské společnosti však dle reakcí na internetu převládá spíše zklamání. Řada informačních úniků totiž naznačovala podporu 4K rozlišení v dokovacím režimu a alespoň částečný nárůst výkonu. Ani jedno se však v případě OLED modelu nekoná. Konzole bude k mání za doporučenou maloobchodní cenu 349,99 dolarů (v přepočtu asi 7 600 korun).

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).