Netgear Meural je chytrý rámeček jako stvořený pro vaši kolekci NFT

netgear mural

Že je NFT (non-fungible token neboli česky nezaměnitelný token) jednou z nejvíce skloňovaných zkratek v poslední době, asi není potřeba zmiňovat. Forma digitálního umění, která je skrze kryptoměnu zapsaná do blockchainu, díky čemuž vám nakoupené dílo jen tak někdo nevyfoukne, začíná zajímat čím dál tím více velkých firem a významných osob, například Adidas, Snoop Dogg či Samsung. Nyní se přidává také síťový gigant Netgear.

netgear meural 1
Kromě klasických děl umí Netgear Meural Frame nově zobrazit i vaši kolekci NFT

Ten na veletrhu CES v Las Vegas, kde je přítomná i naše redakce, představil novou funkci pro svůj chytrý obrazový rám Meural. Ten je sice na trhu už nějakou dobu, nyní ovšem dostal novou funkci, která se vztahuje k NFT. Netgear totiž navázal spolupráci s oblíbenou aplikací MetaMask, která slouží jako kryptopeněženka a brána k blockchainovým aplikacím.digital art NFT umeni obrazek lide Note Thanun UnsplashNepřehlédněte

Novinky ze světa NFT: vybrali jsme kolekce, které se vyplatí sledovat

V rámci tohoto partnerství můžete do rámu Meural nahrávat své NFT a bezpečně je zde uchovávat. A pokud by vás snad vaše NFT kolekce omrzela, lze využít za měsíční poplatek 70 dolarů (cca 1 600 Kč bez DPH) velkou databázi uměleckých děl a vybrat si dle libosti.

Chytrý rám s podporou NFT vyjde draho

Chytré rámy Meural Frame se prodávají ve třech velikostech, konkrétně 35 x 20 centimetrů, 40 x 60 centimetrů a 50 x 75 centimetrů, a jejich maximální rozlišení je Full HD. Nejmenší rám je dostupný za 300 dolarů (cca 6 800 Kč bez DPH), středně velký za 400 dolarů (cca 9 000 Kč bez DPH) a ten největší lze pořídit za 600 dolarů (cca 13 500 Kč bez DPH).

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku