Adidas vydává vlastní kolekci NFT. Majitelé budou mít přístup k exkluzivním produktům

Adidas NFT metaverse

Ačkoliv je oblast NFT pro mnoho lidí stále nepochopitelným a velmi spekulativním fenoménem, poslední dobou se začínají připojovat i větší firmy. Nyní je to dokonce světová značka Adidas, která dnes vypouští svou vlastní sérii NFT.

Její název je „Into the Metaverse“ a kromě samotného vlastnictví svým majitelům přináší i další výhody v podobě exkluzivního přístupu ke speciálním produktům této německé značky oblečení a obuvi. Členové komunity budou mít také sami o sobě vliv na to, jaké produkty pro ně Adidas připraví.

bored ape indigo adidas nft
Stylizace opice Indigo Herz ze série BOYC ve vlastnictví Adidasu

Tato značka se o kryptoměny a NFT zajímá už několik týdnů. Zhruba před měsícem vydala své vlastní tokeny a o fenoménu metaverse vypustila několik tweetů. Do jejího vlastnictví se dostala také jedna NFT opice z prominentního klubu Bored Ape Yacht Club.metaverse virtualni realita pexels erik mcleanNepřehlédněte

Metaverse: čeká nás život ve virtuální realitě, nebo jde o promyšlený marketing?

Cena jednoho NFT z nové série Adidasu je stanovena na 0,2 EHT, což aktuálně představuje necelých 90 000 Kč. Koupit si ho můžete přímo na oficiálním webu Adidas. Celkem bude k dispozici 30 000 NFT, nicméně 20 000 je rezervováno pro tzv. „early-access“ uživatele (například majitelé Bored Ape Yacht Club, Pixel Vault NFT…) a 10 000 je určeno pro volný prodej. Zatím také nevíme, jestli z dalších přeprodejů půjde nějaký desátek Adidasu.

adidas nft metaverse 2
Exkluzivní mikina pro členy klubu

Adidas slibuje, že vstup do klubu majitelů jejich NFT přinese digitální i fyzické vlastnictví. Každý člen klubu dostane teplákovou soupravu a čepici. Limitovaných produktů pouze pro členy bude ale do budoucna více. Další informace o kolekci najdete na oficiálních stránkách Adidasu, případně na jeho české stránce.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku