Samsung chce zjednodušit nákup NFT, využije k tomu své televize

samsung tv television televize tizen unsplash

Pokud se alespoň okrajově zajímáte o technologie, patrně jste v posledních měsících narazili na zkratku NFT (non-fungible token neboli česky nezaměnitelný token). Pod ní se skrývá forma digitálního umění, která je skrze kryptoměnu zapsaná do blockchainu, díky čemuž vám nakoupené dílo jen tak někdo nevyfoukne. Z velkých firem a významných osob se pozitivně k tomuto fenoménu staví například Adidas či Snoop Dogg a nyní také korejský gigant Samsung.digital art NFT umeni obrazek lide Note Thanun UnsplashNepřehlédněte

Novinky ze světa NFT: vybrali jsme kolekce, které se vyplatí sledovat

Ve svých chytrých televizích, které plánuje vypustit do světa v letošním roce, aktivně podpoří firma ze Soulu fenomén NFT. Konkrétně představí novou platformu, která v sobě bude kombinovat prohlížeč NFT a také tržiště pro jejich nákup. Z jednoho místa tak budete moci nejen objevovat nová NFT, ale rovnou si je i zakoupit a pochlubit se skrze televizi se svým nákupem ostatním.

Samsung NFT Aggregation Platform
Podoba platformy pro nákup NFT od Samsungu

„Se zvyšujícím se zájmem o NFT vzrůstá také potřeba pro službu, která bude kombinovat galerii a možnost nákupu, jež v tomto odvětví chybí,“ uvedl Samsung ve svém tiskovém prohlášení. Dle korejského giganta bude aplikace pro chytré televize umět nejen vyhledat a zobrazit různá NFT před tím, než se je rozhodnete zakoupit, ale umožní také zájemcům nahlédnout do historie daného NFT a do blockchainových metadat.

Samsung chce zjednodušit nákup NFT skrze televize

Pro tvůrce nezaměnitelných tokenů nabízí Samsung funkci chytré kalibrace, která automaticky přizpůsobí nastavení televize tak, aby na ní NFT vyniklo přesně podle záměru autora. Více informací zveřejní Samsung v následujících měsících, jakmile se na trh dostanou první televizory vyrobené pro letošní rok.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku