Snoop Dogg fandí NFT. Pod tajemnou identitou utrácí miliony dolarů

Snoop dogg

Kdo se pohybuje v technologickém světě, jistě slyšel o non-fungible tokenech, zkráceně NFT. Digitální umění pořizované výhradně za kryptoměny vzbudilo v poslední době veliký ohlas nejen mezi technologickými nadšenci, ale také u naprostých laiků a osob, od kterých byste to rozhodně nečekali.

Jednou z nich je bezesporu známý rapper Snoop Dogg, který si na svém twitterovém účtu připravil velké odhalení – dle svého tvrzení se skrývá za jiným účtem s názvem Cozomo de Medici, pojmenovaném podle italského renesančního bankéře. Tento účet přitom způsobil v NFT komunitě poměrně velký rozruch.

To se zmíněnému účtu podařilo díky spoustě nákupů digitálního umění, mnohdy v řádech milionů dolarů. Mediciho kolekce podle OpenSea čítá okolo stovky digitálních děl a rozhodně se nedá říci, že by kolem něj panovalo hrobové ticho. Až doposud nicméně byla pravá identita Cozomo de Medici předmětem dohadů a spekulací.

Ty rozsekl na svém Twitteru sám Snoop Dogg. Skutečnosti, že za populárním účtem zabývajícím se NFT stojí právě on, nahrává například to, že Medici oznámil zveřejnění detailů o své identitě, přičemž Snoop Dogg pět minut poté na svém účtu potvrdil své alter-ego (kterých měl za svou kariéru hned několik).

Je Snoop Dogg nadšenec do NFT, nebo si z nás jen vystřelil?

Chvíli po zveřejnění taktéž účet Medici koupil dvojici NFT s marihuanovou tematikou od umělce NyanDogg, přičemž jeden z nich si Snoop Dogg nastavil jako svůj avatar na Twitteru.

twitter snoop dogg medici
NTF od NyanDogg si známý rapper nastavil jako profilový obrázek chvíli poté, co jej koupil Medici

Zároveň také účet zakoupil dvojici NFT s názvem Cozomo de Snoop a Joint #1036, což notně nahrává faktu, že Cozomo de Medici je ve skutečnosti Snoop Dogg.

nft nyandogg medici
NFT od NyanDogg, nyní ve vlastnictví Cozomo de Medici

Někteří jsou nicméně na pochybách a stále připouštějí možnost, že se ze strany Snoop Dogga jedná o sofistikovaný trolling. Na druhou stranu není známý rapper na technologické scéně žádným nováčkem, například od roku 2014 vlastní podíl v Redditu. Je tedy více než pravděpodobné, že populární rapper má něco za lubem – co konkrétně, se nejspíše teprve dozvíme.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku