Domů » Bleskovky » Toto není smartphone, ale inteligentní stroj. Huawei láká na Mate 10

Toto není smartphone, ale inteligentní stroj. Huawei láká na Mate 10

Už za dva týdny bude představena nová vlajková loď společnosti Huawei, model Mate 10. Čínský výrobce svému zařízení maximálně věří, dokonce se jej nebojí srovnávat s nedávno představenými iPhony; výročnímu iPhonu X a jeho čelní 3D kameře pro rozpoznávání obličeje se dokonce v Huawei vysmáli (více informací). Nejnovější upoutávka na Mate 10 má jasné sdělení: „Toto není smartphone, toto je inteligentní stroj.“

Huawei těmito slovy vyzdvihuje zejména nový čipset Kirin 970 s vestavěnými instrukcemi pro umělou inteligenci. Díky němu má telefon vidět a rozumět jako člověk, stejně tak se má mít schopnosti se učit. Podle Huawei například nový čip dokáže analyzovat 200 fotografií během pouhých 6 vteřin. Jsme upřímně zvědaví, jak moc bude Huawei Mate 10 chytrý, a zda budou jeho schopnosti využívající umělé inteligence využitelné v běžné praxi.

Kirin 970 oficiálně: hvězdný čipset pro Huawei Mate 10 připravený na umělou inteligenci

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. „Inteligentný stroj“ a „Android OS“ proste nejde dohromady :-D

  • Hm asi stejně jako „inteligentní diskuze“ a „ortodoxní jablkáři“.

  • Pozor, WTF je uzivatel „nejlepsiho a nejstabilnejsiho“ mrtveho OS na trhu. Tupy Windows fanboy. Proto ten stupidni komentar.

  • Neuhadol si chlapečku. Dlhe roky použivam len android, no nepovažujem to za svoju modlu.

  • Proc lzes wtf? Ty se stydis za to cos pouzival?

  • No čo som používal môj, prezraď nám to :-)

 2. Inteligentny mudry telefon? ;-)

 3. Alfréd Neradjabko

  Spíš než na UI jsem zvědavý na výkon toho nového chipsetu, třeba konečně výkonostně doženou alespoň Snapdragony 6-kový řady, nemyslím tím ve výpočetním výkonu procesoru, tam se docela drží… ale v úspornosti a grafickém výkonu, tam jsou 2 roky za konkurencí a upřímně jsem čuměl jakou rychlostí ten Kirin 960 co je teď TOP dokáže sosat baterku, než doběhne Antutu tak 15-20% baterky fuč..

 4. Marek Studnicka

  Jsem Fandou Sony,nejsem žádný odborník-nicméně Tento Huawei bude zřejmě Spičková mašina,už podle Nového Kirinu a podle toho jak si naNěj věří-to asi žádná druhá liga nebude-Těším se na Něj a už to,jak bylo Napsáno,že se v Huawei-cituji-Vysmáli technologii Apple pro rozlišování obličeje-takže Opravdu jsem zvědav-zvlášt pro Nový foto a jeho clona f 1,6-Držím Palce

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).