Nástupce Nokie 9 PureView má dorazit už v srpnu. Jaká přinese vylepšení?

Nokia 9 PureView ještě nebyla představena a už se hovoří o jejím nástupci. Není se čemu divit, Nokia 9 měla dorazit už loni, avšak zřejmě kvůli ladění pětičočkového fotoaparátu byla její premiéra odložena na začátek roku letošního. Telefon tak bude disponovat „loňským“ hardwarem, což by měl právě její nástupce napravit.

Podle nejnovějších informací si telefon ponechat pětičočkový fotoaparát, avšak s větším hlavním fotosnímačem, který zajistí lepší obrazovou kvalitu. Změny se mají odehrát i u selfie kamerky, která bude vsazena do otvoru ve edge-to-edge displeji s Quad HD+ rozlišením. Telefon požene kupředu nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 855, díky kterému bude chystaná Nokia vybavena i 5G modulem. Telefon údajně dorazí už letos v srpnu, avšak oficiální potvrzení těchto spekulací od HMD očekávat nemůžeme; jakékoli prohlášení by mohlo vést ke snížení prodejů Nokie 9 PureView, který snad dorazí již brzy.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku