Na tohle uživatelé iPhonů roky čekali! iOS 16 konečně zobrazuje procenta baterie ve stavovém řádku

muž držící telefon iPhone 13

Co se majitelům telefonů s Androidem může zdát jako samozřejmost, trápilo vlastníky iPhonů dlouhé roky. Řeč je o procentuálním zobrazení stavu baterie ve stavovém řádku iPhonu, který z telefonů kalifornské firmy zmizel koncem roku 2017, když byl představen iPhone X. Ten se poprvé pochlubil výřezem pro selfie kameru a technologií Face ID, čemuž padlo za oběť právě procentuální zobrazení baterie, které šlo zobrazit pouze po stažení roletky ovládacího centra.

Nyní si mohou iphonisté konečně oddechnout. Apple si po letech přeci jen dal říct a vyslyšel nářky uživatelů, kteří volali po návratu procentuálního zobrazení stavu baterie bez nutnosti zobrazení ovládacího centra. Staronová funkce se v systému objevila v rámci 5. beta verze iOS 16 – možnost zapnout si dlouho žádanou funkci lze v nastavení baterie, kde přibyl zcela nový posuvník přesně pro tuto funkci.iphone 14 leak vyrez doubleNepřehlédněte

Takhle má vypadat iPhone 14 Pro. Máme detailní obrázky

Přesto se z této funkce nemohou radovat všichni. Procentuální zobrazení baterie je stále zapovězeno majitelům iPhonu Xr, iPhonu 11, iPhonu 12 mini a také iPhonu 13 mini. U těchto modelů se Apple pravděpodobně domnívá, že údaj ve stavovém řádku by byl příliš malý a uživatele by spíše obtěžoval, než jim přinášel něco navíc. Návrat této funkce nicméně může signalizovat i příchod ještě menšího výřezu, o kterém se spekuluje delší dobu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku