TOPlist

Motorola Razr 3 předvádí svůj vnější displej. Kdy se dočkáme představení?

Motorola Razr 5G 001

Motorola, jejíž telefony vyrábí čínské Lenovo, se připravuje na odhalení dvou poměrně zásadních smartphonů. Prvním z nich je Moto X30 Pro, což bude historicky první telefon s 200Mpx fotoaparátem. Druhou chystanou novinkou je třetí generace ohebného véčka Motorola Razr.

Společná premiéra obou zařízení byla očekávaná ještě v tomto měsíci, avšak informátor Digital Chat Station hovoří o blíže neupřesněném odkladu. Je možné, že se jeho informace opírá o následující, na obrázku zachycený příspěvek z čínské sociální sítě Weibo, který se tváří jako oficiální pozvánka – podle něj má k představení dojít až 2. srpna.

Motorola 1

Pokud se tak skutečně stane, stihne Motorola premiéru svého nového véčka ještě před Samsungem – ten totiž představí Galaxy Z Flip 4 „až“ 10. srpna. Obě přitom budou mít podobný design, a dokonce i část útrob vlivem použití čipsetu Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Rozdíly se ale jistě najdou – zatímco Samsung bude bodovat zvýšenou odolností, Motorola bude mít navrch ve větším (a chytřejším) vnějším displeji. Ředitel Lenovo Mobile China se s ním dokonce na sociální síti pochlubil na krátkém videu.

Video ukazuje jednu ze schopností vnějšího displeje, a to možnost hodu šesti kostkami. Předpokládáme, že funkční zásoba venkovní obrazovky bude výrazně širší a omezí potřebu neustálého otevírání. Úhlopříčka vnějšího displeje má mezigeneračně narůst z 2,7 na 3 palce. Díky absenci ikonické bradičky má narůst i ohebný displej uvnitř, a to z 6,2 na 6,7″.

Motorola 2

Z videa je rovněž patrné, že v okolí vnějšího displeje najdeme dvojici fotoaparátů. U toho hlavního se spekuluje o rozlišení 50 megapixelů, u širokoúhlého o rozlišení 13 megapixelů. Jsme zvědaví, jak se Motorole její třetí chytré véčko vydaří a jak si telefon povede tváří v tvář jihokorejskému konkurentovi.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku