Šéf Lenova ukázal novou Motorolu Razr. Se současnou nebude mít mnoho společného

Motorola Razr 5G 001

Od odhalení poslední Motoroly Razr uplynuly bezmála dva roky. Společnost Lenovo, která smartphony značky Motorola vyrábí, přitom na ohebná zařízení nezanevřela – jenom si vzala na vývoj třetí generace více času. Není se čemu divit, neboť chystaná „žiletka“ se bude od svých předchůdců dramaticky lišit. Jak bude vypadat, ukázal médiím na akci v Číně ředitel mobilní divize Chen Jin.

Motorola Razr 1

Chystané véčko zahodí designový odkaz svých předchůdců. Především přijde o ikonickou bradičku, kterou se proslavil vůbec první Razr z roku 2005. Telefon tak bude více připomínat konkurenční Samsung Galaxy Z Flip – sice nebude tak „šik“, ale jeho používání bude mnohem pohodlnější.

Motorola Razr 2

Vnitřní ohebný displej bude obsahovat selfie kamerku v otvoru nahoře uprostřed, hlavní fotoaparát na zádech pak bude tvořen hned dvěma čočkami – minulé dvě generace měly pouze jednu. Těšit se také můžeme na rozměrný vnější displej, na kterém bude možné vyřídit část agendy, aniž by bylo nutné telefon rozvírat.

Parametry telefonu známe pouze ze spekulací. Mluví se o 6,7″ P-OLED zobrazovači s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Telefon by měl dále dostat čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, až 12 GB RAM a 512GB úložiště. Fotoaparáty na zádech mají disponovat rozlišením 50 a 13 megapixelů, selfie kamerka má být 32megapixelová. Hovořilo se i o 2800mAh baterii, avšak tuto (slabou) hodnotu Chen Jin popřel.

Datum odhalení je stále neznámé, optimistické hlasy hovoří ještě o tomto měsíci. Motorola Razr by měla být představena společně s Motorolou Edge X30 Pro, která má jako vůbec první přijít s 200Mpx fotoaparátem.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku