Motorola Razr 3 má být véčko s rekordně velkým vnějším displejem

Motorola Razr 5G 001

Pokud si budete chtít na začátek příštího školního roku koupit nový véčkový smartphone s ohebným displejem, možná budete mít širší výběr než v minulých letech. Kromě chystaného Samsungu Galaxy Z Flip 4 se totiž pravděpodobně dočkáme i nového Razru od Motoroly. Americká značka (kterou vlastní čínské Lenovo) si dává s odhalením svého nového véčka načas – od uvedení poslední Motoroly Razr 5G to v září budou dva roky. Jaká vylepšení se podařilo Motorole za tu dobu vymyslet?

Motorola Razr 3: vylepšení uvnitř i venku

Nový Razr by se měl od těch minulých poměrně znatelně lišit. Motorola prý zahodí ikonickou bradu pod vnitřním displejem a pokusí se maximálně vyplnit půdorys ohebným zobrazovačem. Podle uznávaného leakera Rosse Younga naroste úhlopříčka vnitřního panelu z 6,2 na 6,7 palců, u vnějšího displeje má dojít k nárůstu z 2,7 na 3 palce. To je výrazně více než nabízí Samsung, jehož vnější informační proužek má v diagonále pouze 1,9″.

Motorola Razr Maven 2022

Motorola údajně bude chtít udělat z Razru plnohodnotnou vlajkovou loď. Zatímco minulé generace poháněl čipset střední třídy, u letošního modelu má být nasazen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 doplněný až o 12 GB RAM. Úložiště bude údajně nabízeno v kapacitě až 512 GB a těšit se můžeme i na výrazně lepší fotoaparáty.

Motorola Razr 2022

Otázkou však zůstává, jakou Motorola nasadí cenu. Samsung svůj poslední Galaxy Z Flip uvedl za velmi konkurenceschopných 27 tisíc korun (v USA se vešel pod psychologickou hranicí tisíc dolarů), zatímco Motorola své minulé véčko nabízela za 1 400 dolarů. Pokud bude chtít Motorola uspět, bude muset jít s cenou výrazně níže. K odhalení by mělo dojít někdy v průběhu letních prázdnin, pravděpodobně nejprve pro čínský trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku