Domů » Bleskovky » Mobilní divize Sony příliš nešlape, nelze jí ale upřít některá světových prvenství

Mobilní divize Sony příliš nešlape, nelze jí ale upřít některá světových prvenství

Sony na smartphonech nevydělává, mobilní divize japonské společnosti skončila už několik čtvrtletí po sobě ve ztrátě, ovšem vedení firmy je odhodlané výrobu telefonů neopouštět. Sony totiž stále věří, že značka má velký potenciál a může se vrátit zpět od černých čísel.

sony

Jako důkaz inovativnosti vypustila mobilní divize Sony následující infografiku, v níž se chlubí světovými prvenstvími, kterých v nedávné minulosti dosáhla.

sony infografika

První 4K displeje a super slow-motion video

Společnost Sony přivedla jako první do světa mobilních zařízení voděodolnost, gigabitové LTE, hodinky s GPS postavené na platformě Android Wear, super slow-motion video nebo 3D záznam obrazu v reálném čase. Samostatnou kapitolou jsou displeje s vysokým rozlišením, Xperia XZ5 Premium jako první přišla se 4K displejem, Xperia XZ Premium do něj přidala podporu HDR a Xperia 1 tyto schopnosti jako první aplikovala na technologii OLED.

Sony Xperia 1
Sony Xperia 1

Nezbývá než Sony přát, aby její mobilní divize přinášela další inovace a našla si opět místo na přeplněném mobilním trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Připojuji se s přáním,nech se Sony daří,Přeji,aby s Novou Xperií 1 dosáhla dobrých výsledků,nebot Xperia 1 je aspon z mého pohledu výborný stroj a osobně jsem hrdý,že jsem jeho majitelem.

 2. Jiras (neregistrovaný)

  Ano, Sony najednu stranu v necem prukopnik a inovator, na druhou stranu take zastaralost v nekterych vecech a hrozne vystupy co se fota, videa a nahraneho zvuku tyce. Takze se nemohou divit, ze jejich mobilni divize jako celek neslape. Je dobre, ze to ale nevzdavaji a mobilni divizi za kazdou cenu

 3. JoeBlack

  Popravdě hromadu pozitiv, které Sony přineslo do Android systému bezpečně vyváží stupidity, které jejich mobilní divize roky vyvádí.
  Pořád doufám, že si Sony časem vytáhne hlavu se zadku a začne taky přemýšlet, proč jsou jejich telefony jeden komerční fail za druhým, ale je to Sony, Sony a stupidita jde ruku v ruce.
  Sony telefony jsou zajímavé jen s před objednávkovými bonusy (když jsou i pro ČR teda).

  Schválně jestli nacpou do Compactu výbavu Xperia 1 … ale to by dávalo smysl, takže …

 4. petras (neregistrovaný)

  Pořád dokola stejná písnička. Sony toto a tamto,ale k čemu jim to je,když třeba zrovna u tý vodě odolnosti to bylo vyloženě věšení nosů na bulíky. A o tom zbytku nemá smysl dokola mluvit. Jak je vidět tak ta jejich inovativnost je k ničemu neb to nikoho nenadchne natolik,že by se u něj dostavil efekt must have. A to je to co Sony potřebuje. Co nejvíc lidí co budou mít must have efekt u jejich telefonů. Jinak dasvidaňa měl jsem vás rád.

  • Na mám dojem že za společného podniku Sony Ericsson s tlačítkovými telefony, s logy Cybershot, Walkman a další, se jim dařilo podstatně lépe,pak dotykace P1 tuším s UIQ a až potom když Sony koupilo od Švédů podíl přišly Xperie

   • petras (neregistrovaný)

    Ano naprostý souhlas! Cybershot,Walkman a další. A kde jim je dnes konec? To co Sony umí dobře tak zabijou a to já opakuji stále dokola.

 5. eRPee (neregistrovaný)

  S jestli se nepletu, tak její prvenství bylo i v rozlišení fullHD v xperii Z (skleněná královna)

 6. Dan (neregistrovaný)

  Jako první 4k displej měla Z5 premium Xz5 premium ani neni ?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *