Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Mobilní divize Sony příliš nešlape, nelze jí ale upřít některá světových prvenství

Mobilní divize Sony příliš nešlape, nelze jí ale upřít některá světových prvenství

Sony na smartphonech nevydělává, mobilní divize japonské společnosti skončila už několik čtvrtletí po sobě ve ztrátě, ovšem vedení firmy je odhodlané výrobu telefonů neopouštět. Sony totiž stále věří, že značka má velký potenciál a může se vrátit zpět od černých čísel.

sony

Jako důkaz inovativnosti vypustila mobilní divize Sony následující infografiku, v níž se chlubí světovými prvenstvími, kterých v nedávné minulosti dosáhla.

sony infografika

První 4K displeje a super slow-motion video

Společnost Sony přivedla jako první do světa mobilních zařízení voděodolnost, gigabitové LTE, hodinky s GPS postavené na platformě Android Wear, super slow-motion video nebo 3D záznam obrazu v reálném čase. Samostatnou kapitolou jsou displeje s vysokým rozlišením, Xperia XZ5 Premium jako první přišla se 4K displejem, Xperia XZ Premium do něj přidala podporu HDR a Xperia 1 tyto schopnosti jako první aplikovala na technologii OLED.

Sony Xperia 1
Sony Xperia 1

Nezbývá než Sony přát, aby její mobilní divize přinášela další inovace a našla si opět místo na přeplněném mobilním trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments