Domů » Bleskovky » Máme podrobné specifikace nových Pixelů 4: více RAM a 90Hz displej

Máme podrobné specifikace nových Pixelů 4: více RAM a 90Hz displej

Google Pixel 4

Novinky americké společnosti Google, modely Pixel 4 a Pixel 4 XL, spatří světlo světa tento podzim a komunita opět čeká, s čím Google vytasí do boje. Jenže informací, které bychom nevěděli, zrovna moc není a v těchto dnech vyšly najevo další. Vylepšení dostane zejména displej, paměť RAM a fotoaparát, naopak výdrž zřejmě zklame.

pixel4
Rendery zadní strany odkazují na použití duálního fotoaparátu. U Googlu je to poprvé.

Po vzoru předešlých generací Pixelů se chystají dva modely různé velikosti, které se ničím jiným odlišovat nebudou. Mezi novinkami, které si najdou cestu i do telefonů od společnosti Google, bude mimo jiné větší paměť RAM, po které uživatelé volali už delší dobu.

V době, kdy smartphony mohou mít až 12 GB RAM (Galaxy Note 10+, OnePlus 7 Pro, atd.), by byly 4 GB od vlajkové lodi docela smutné. Trochu však zamrzí kapacita vnitřního úložiště, které bude mít varianty 64 a 128 GB. S největší pravděpodobností navíc bez možnosti rozšíření.

Pixel 4: těšíme se na 90Hz OLED displej

Pro mnohé je podstatnější 90Hz OLED displej, který zrychlí pohyb v systému a přidá punc exkluzivity. Na trhu totiž zatím moc telefonů s OLED panelem a vysokou obnovovací frekvencí není. Google tento typ displeje použije na obou variantách připravovaných modelů a nazve je „Smooth Displays“. Standardní Pixel 4 nabídne 5,7 palce velký panel s rozlišením Full HD+. Větší sourozenec pak 6,3 palce a QHD+ rozlišení.

Google Pixel 4
Takhle si podobu Pixelu 4 a Pixelu 4 XL představuje @BenGeskin

Nové Pixely zřejmě rekordmany ve výdrži nebudou

Za zmínku stojí také podivná situace s kapacitou baterií. Model s přídomkem XL si oproti předchůdci polepší a dostane 3700mAh baterii. Standardní verze však jen 2800 mAh, a to už je na 5,7 palcový displej s 90Hz obnovovací frekvencí dost málo.

Samozřejmostí bude čipset Snapdragon 855 a stereo reproduktory. Na fotoaparát bude opět kladen velký důraz a kromě dvojice snímačů na zadní straně bychom se mohli dočkat i přídavného modulu, který by přiblížil schopnosti Pixelu k zrcadlovkám.

pixel 4
Přední strana nabídne kromě nového displeje i plejádu senzorů

Další informace o chystaných vlajkových lodích jsme vám přinesli už dříve. Za zmínku stojí například technologie Soli, která bude obstarávat nejen pohyb v systému, ale také autentizaci uživatele. Tato technologie využívá radaru a dalších snímačů a obdobu tohoto bezdotykového ovládání nasadilo i LG G8 ThinQ. Oficiální představení se očekává na začátku října.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

10 komentářů

 1. Moc není OLED s 90Hz? Ale je už dost, a už i se 120Hz.

 2. Jo a kolik ty chytrolíne? Se120hz je jeden a není v prodeji a s 90hz je oneplus 7pro, takže jich opravdu moc není ??

  • Se 120Hz Asus a Lenovo, s 90Hz je ZTE, Asus, Sharp a přibudou další.

   • Na trhu je několik set modelu mobilu, vy zminite pět, z nich se tady nekde ani neprodavaji nebo jsou to pofiderni znacky jako Lenovo, a rikate, ze je jich uz dost? :)

 3. Kolik si jich tady koupíš? Jeden a to oneplus, takže jich moc není, nemám čas to hledat ale třeba co vím tak sharp dělá LCD a tady je řeč o oledu

 4. Takže co tu máme:

  – hnusný telefon zepředu (fakt to vypada hrozně)
  – hnusný telefon zezadu (fotonádor)
  – mizerná max kapacita vnitřního úložiště
  – tragická výdrž (vážně do 5.7″ dají jen 2800 mAH?)
  – nesmyslná cena

  Takové americké HTC :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).