Domů » Bleskovky » Google Pixel 4 nabídne technologii, která se dosud u smartphonů neobjevila

Google Pixel 4 nabídne technologii, která se dosud u smartphonů neobjevila

Google se letos rozhodl bojovat s úniky po svém. Jakmile se v červnu objevily neoficiální rendery zad připravovaných Pixelů 4 a 4 XL, zveřejnil první oficiální snímek. V minulém týdnu jsme pro změnu viděli neoficiální obrázky čelních stran se spoustou senzorů nad displejem, a tak Google nyní odhalil jejich funkci.

Pixel 4
Ilustrační obrázek

Google Pixel 4 & technologie Motion Sense

Chystané Pixely dostanou do vínku technologii Soli, která je postavena na radaru a dalších senzorech, s nimiž je telefon schopný pokročilého hloubkového rozpoznávání okolí. Zatímco radar je technologie známá několik desítek let, speciálnímu týmu Google Advanced Technology and Projects se jej po pěti letech vývoje podařilo zmenšit natolik, aby se vešel do horního rámečku displeje.

pixel 4

Nad technologií Soli Google postaví balík funkcí nazvaný Motion Sense, díky kterému bude možné telefon ovládat bezdotykově – např. přeskakovat skladby, odkládat budíky, odmítat telefonní hovory, a to vše pouhým mávnutím ruky. Telefon se má u každého uživatele učit způsobům ovládání, takže přesnost a spolehlivost se má v čase zlepšovat. Bohužel z neznámého důvodu má být tato technologie přístupná pouze ve vybraných zemích.

Pixel 4 a rozpoznávání uživatele

Soli nebude sloužit jen k bezdotykovému ovládání, ale také k autentizaci uživatele. Namísto potvrzování odemknutí budou nové Pixely díky technologii Soli proaktivně zapínat senzory a odemykat telefon ve chvílích, kdy vycítí, že po tom uživatel touží. Snímání obličeje má prý fungovat v prakticky jakémkoliv úhlu při libovolné orientaci displeje.

Google také bude maximálně dbát na bezpečnost, a proto veškerá data se senzorů Soli budou ukládána přímo v zařízení v bezpečnostním čipu Pixel Titan M, a nebudou sdílena s jinými službami Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Je to fakt hezká technologie, strašně pěkná … a totálně k ničemu.
Každopádně dokud člověk nevyzkouší ukázat telefonu prostředníček pro odmítnutí hovoru, neví o co přichází.

nextart
Uživatel
nextart
Offline

…a já bych to ocenil. Jako výtvarník mám pořád ruce od keramické hlíny, barev, při práci s kovem zase rukavice, tak myslím, že bezdotykové ovládání by se mi šiklo…Takže jestli to bude fungovat a myslím, že dříve či později určitě, tak se těším…

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Já se zase celý den vrtám v kanalizacích a mám ruce od ho… takže taky super.
Jasně využití pro 0,001% případů, užitečné.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

V realu to bude ala LG s HandID. Proste zbytecny gimmick. Achjo, proc misto toho Google neinvestuje vice do product design teamu at ten telefon neni uplne nejhnusnejsi, jako kazdym rokem.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

IMHO design čert vem, hlavně aby to výjimečně fungovalo spolehlivě, ne jako Pixel 3 beta.
BTW pokud tam fakt nedali super wide jen proto, že neleze do skóre toho hloupého benchmarku foťáků …

Menty
Uživatel
Menty
Offline

lukass71: Neboj, zrovna letos na trůně nejhnusnějšího smartphone roku zcela jistě stane někdo jiný :) Takže zas tak černě bych to neviděl.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Menty: A vis, ze bych s tebou i souhlasil, kdybych nevidel ten predek toho Pixelu? :D

Adam
Anonym
Adam
Offline

Jelikož jsem spokojený uživatel pixelů 2 a na trojku jsem neviděl důvod upgrade tak ta čtverka mě hodně zaujala ale až ukážou cenovou tak mě přejde chuť… :-)