Domů » Bleskovky » Lidé, kteří častěji používají emotikony, mají více sexu, tvrdí studie

Lidé, kteří častěji používají emotikony, mají více sexu, tvrdí studie

Emotikony prý někdy vydají i za tisíc slov. Co však prozrazují o vašem sexuálním životě? Výsledky dvou nedávných studií napovídají, že častá výměna smajlíků s potenciálním partnerem či partnerkou má větší potenciál k aktivnímu a úspěšnému vztahu. Zatímco předcházející generace těžily z osobního setkávání, dnešní mládež mnohdy buduje vztahy v digitálním prostředí.

emoji obecne basic

„Současná situace nutí lidi k tomu, aby budovali rychlejší, častější a emočně limitované interakce, než jaké bychom očekávali v případě osobního setkání,“ uvádí studie publikovaná v časopise PLoS ONE. Jaké nástroje mohou tito lidé v emočně a senzoricky střízlivých konverzacích využívat? Hádáte správě, podle studie jsou to právě emotikony.

Spokojenější intimní život?

Dvojice studií, ze nimiž stojí výzkumníci z Kinsey Institute na univerzitě v Indianě a Lake Forest College ve státě Illinois, zkoumala postoje k používají emotikonů v mezilidských situacích. První studie se pak specificky zaměřovala na spojitost mezi smajlíky a úspěchem v intimním životě.

Na základně výpovědí více než 5300 nezadaných Američanů ve věku od 19 do 94 let vědci zjistili, že téměř 30 % z nich pravidelně používá emotikony v konverzacích s potenciálními partnery, aby dosáhli lepšího a efektivnějšího sebevyjádření. A podle všeho se jim to vyplácí. Účastníci studie, kteří častěji používali smajlíky, v porovnání s přechozím rokem častěji chodili na rande a zároveň se častěji účastnili sexuálních aktivit.

Nepřehlédněte – V Londýně mají bar, kde vás obslouží umělá inteligence

Druhá studie se zabývala souvislostí mezi frekvencí používání emotikonů a úspěšným navázáním intimního vztahu. I zde výsledky hovoří ve prospěch uživatelů, kteří se smajlíky spíše nešetří. „Emotikony jsou důležitým aspektem sociálního chování v digitálním světě a lze je strategicky využít k vyslání signálu v oblasti mezilidských vztahů,“ uzavírá studie.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. Lidé, kteří častěji přetiskují články tohoto typu, mají méně sexu, tvrdí studie
    ???????????????????‍?‍?

    • Musím víc používat emotikony ???????????????????‍?‍????????????????????‍?‍????????????????????‍?‍????????????????????‍?‍????????????????????‍?‍????????????????????‍?‍?

  2. Aha, tim se to vysvětluje. A Lukass71 se tomu diví. Už to chápeš? ???

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).