Domů » Bleskovky » Apple i Google chystají nové emotikonky. Svého obrázku se dočká česnek i lenochod

Apple i Google chystají nové emotikonky. Svého obrázku se dočká česnek i lenochod

Jestliže v internetových konverzacích rádi používáte emotikony, jistě vás potěší zpráva, že jejich počet v dohledné době slušně nabobtná. Společnost Google totiž oznámila, že s příchodem Androidu Q přidá 65 nových kousků. Mezi novinkami naleznete například emotikon lenochoda, vydry, česneku, vafle, služebního a vodícího psa, skunka či páry s různými odstíny pleti.

Apple i Google chystají nové emotikonky. Svého obrázku se dočká česnek i lenochod
Apple i Google chystají nové emotikonky. Svého obrázku se dočká česnek i lenochod

Kromě výše uvedeného přidá Google podporu 53 genderově inklusivních emotikonů. Technologický gigant uvedl, že chce tímto krokem bojovat proti stereotypům ohledně pohlaví. V praxi to znamená, že emotikony jako „policista“ či „člověk u kadeřníka“ budou mít ve výchozím nastavení dvojznačný design. Mužské a ženské varianty však rozhodně nikam nemizí a uživatelé je budou moci nadále používat.

google new emojiNové emotikony chystá i Apple

Nových emotikonů se v rámci očekávané podzimní aktualizace na iOS 13 dočkají také uživatelé Applu. Rozšíření čeká kategorie smajlíků, jídla, aktivit, zvířat atd. Významný update se bude týkat „Holding Hands“ (volně přeloženo „držení rukou“) emotikonů, které budou nově podporovat rozšířené možnosti přizpůsobení včetně pohlaví a odstínů pleti, díky čemuž vznikne více než 75 unikátních kombinací.Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karle
Uživatel
Karle

Fakt nevím, jak dřív mohli lidi používat internet bez desítek tisíc emoji a mimoji. :-)

Honza S.
Anonym
Honza S.

Sam cerny s bilym. Jdu blit.

cosworth
Uživatel
cosworth

ten africkej imigrant je fajn

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Ten ta česká socka na větvi taky. Dokonce tam pro tebe dali výstražnou vestu, symbol pracujícího lidu a spodních 10 000 000.