Domů » Bleskovky » Google to se sociálními sítěmi nevzdává, přivítejte Shoelace

Google to se sociálními sítěmi nevzdává, přivítejte Shoelace

Poslední počin na poli sociálních sítí od vyhledávacího giganta Google si všichni pamatujeme. Google+ nikdy nebyl takovým úspěchem, aby se s ním mohl Google chlubit, a nepomohla tomu ani násilná integrace do ostatních služeb firmy z Mountain View. Před nedávnou dobou tak Google hodil rukavici do ringu, čemuž napomohla také odhalená bezpečnostní díra. Jak se zdá, konec sociálním experimentům to rozhodně není.

shoelace preview

Další pokus o sociální síť?

Shoelace na to má jít trochu jinak. Na rozdíl od velkých sociálních sítí, jako je Facebook, má být Shoelace hyperlokální službou – propojit vás má jen s lidmi z vašeho okolí, kteří sdílejí podobné zájmy jako vy. Snáze tak najdete parťáka na squash nebo třeba doprovod do kina. Cílem je nejen propojení vás a cizích lidí se stejnými zájmy, ale také lepší komunikace v rámci vaší party.

shoelace

Momentálně je celá síť dostupná pouze na pozvánku od samotného Googlu a dostupnost je omezena na město New York. Aplikace je dostupná jak na iOS, tak Android, u nás prozatím dostupná není.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy

No pokud s tím trochu prorazi proč ne G+ je celkem škoda, ale příliš nevěřím.

Janek
Anonym
Janek

Pokud by vytlačil z trhu Facebook nebo alespoň omezil jeho vliv, pak palec vzhůru. Ale k tomu pravděpodobně nedojde a je to škoda.