K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Google to se sociálními sítěmi nevzdává, přivítejte Shoelace

Google to se sociálními sítěmi nevzdává, přivítejte Shoelace

Poslední počin na poli sociálních sítí od vyhledávacího giganta Google si všichni pamatujeme. Google+ nikdy nebyl takovým úspěchem, aby se s ním mohl Google chlubit, a nepomohla tomu ani násilná integrace do ostatních služeb firmy z Mountain View. Před nedávnou dobou tak Google hodil rukavici do ringu, čemuž napomohla také odhalená bezpečnostní díra. Jak se zdá, konec sociálním experimentům to rozhodně není.

shoelace preview

Další pokus o sociální síť?

Shoelace na to má jít trochu jinak. Na rozdíl od velkých sociálních sítí, jako je Facebook, má být Shoelace hyperlokální službou – propojit vás má jen s lidmi z vašeho okolí, kteří sdílejí podobné zájmy jako vy. Snáze tak najdete parťáka na squash nebo třeba doprovod do kina. Cílem je nejen propojení vás a cizích lidí se stejnými zájmy, ale také lepší komunikace v rámci vaší party.

shoelace

Momentálně je celá síť dostupná pouze na pozvánku od samotného Googlu a dostupnost je omezena na město New York. Aplikace je dostupná jak na iOS, tak Android, u nás prozatím dostupná není.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.