Domů » Bleskovky » Google+ skončí dříve, než se čekalo. Důvodem je další bezpečnostní chyba

Google+ skončí dříve, než se čekalo. Důvodem je další bezpečnostní chyba

Google letos v říjnu oznámil, že v průběhu příštího roku vypne svou sociální síť Google+. Důvodem měl být nejen pokles aktivních uživatelů (ruku na srdce, znáte někoho ve svém okolí, kdo Google+ ještě reálně používá?), ale také objevená bezpečnostní chyba v API. Tu Google sice bleskově opravil bez toho, aniž by došlo k jejímu zneužití.

Sociální síti Google+ zbývá maximálně 140 dní „života“
Sociální síti Google+ zbývá maximálně 140 dní „života“

Google+ skončí už v dubnu 2019

Původní termín ukončení provozu Google+ byl stanoven na srpen 2019, nicméně nakonec se tak stane mnohem dříve. Důvodem je objevení další bezpečnostní chyby v API rozhraní, která umožňovala třetím stranám, které měly povolený přístup k vašemu účtu, sledovat profilové informace i v případě, že jste je měli označeny jako soukromé (jméno, e-mail, věk…).

Ani v tomto případě naštěstí nedošlo ke zneužití, jelikož Google vše minulý týden opravil. Ohrozit však mohla až 52,5 milionu uživatelů, kteří využívali napojení aplikací na Google+ API. Google na svém blogu upřesnil, že i z tohoto důvodu urychlí vypnutí sociální sítě Google+.  Té tedy zbývá posledních 140 dnů života.

Na Google+ má SMARTmania.cz také svůj profil, na kterém jsme za dobu jeho existence nasbírali přes 56 tisíc fanoušků. Dnes už je ale většina neaktivních… nebo se mezi vámi najde někdo, kdo Google+ stále ještě používá? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

15 komentářů

 1. Je to jediná sociální síť ,kterou ještě používám ??

 2. Používám Google+ ještě stále. Je spolehlivější než Facebook.

 3. Také ho stále používám… Podle mě je to dobrý informační/diskuzní kanál pro uživatele. Kam se hrabe FB zahlcený reklamou a trollama co snědli všechnu moudrost světa. Pořád netuším, čím bych ho měl nahradit.

 4. Vladimír Šrámek

  Nevím,odkud pramení informace,že Google+již téměř nikdo nepoužívá.Probíhá zde neustále komunikace mezi lidmi a dokonce probíhala podpisová akce proti jeho zastavení.

  • Musíš vidět věci v souvislosti. Např., kolik společností se prezentuje na daném informačním kanále. Kolik uživatelů v porovnání s ostatními sítěmi je zde aktivních.

 5. používám stále a budu používat do poslední chvíle. FB je jen drbárna a pomluvy. Nevím čím G+ nahradit. Zajímám se hodně o Japonskou architekturu a ,Géčko“ je na to ideální. Nu s tím bude asi konec.

 6. Čistá jednoduchá a pohodlná soc.síť bez tun otravných reklam, používaná soudnými a rozumným lidmi. To je G+. Možná je taková právě proto, že na ní nejsou miliardy mainstreamu. Její ukončení je opravdu velká škoda.

 7. Vítězslav Vaculík

  Račte prominout, my nic jiného nemáme. Ve čtyřech sbírkách pracujeme s dcerou, na páté ona. Díky umístění našich materiálů,zejména těch, které se týkají projektu Dětské Mírové ceny a práce s dětmi na obnově starých zaniklých uměleckých řemesel, na G+ nás berou vážně politici, diplomaté i významní Adresáti dětského Mírového poselství. Tak kdo tu je ten nikdo? Ono to prý má zůstat jako komerční kanál….takže nezašňupal strejda Google ve skutečnosti po penězích?

 8. Škoda, Google+používám, je to dobrá síť

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).