Domů » Bleskovky » Google+ skončí dříve, než se čekalo. Důvodem je další bezpečnostní chyba

Google+ skončí dříve, než se čekalo. Důvodem je další bezpečnostní chyba

Google letos v říjnu oznámil, že v průběhu příštího roku vypne svou sociální síť Google+. Důvodem měl být nejen pokles aktivních uživatelů (ruku na srdce, znáte někoho ve svém okolí, kdo Google+ ještě reálně používá?), ale také objevená bezpečnostní chyba v API. Tu Google sice bleskově opravil bez toho, aniž by došlo k jejímu zneužití.

Sociální síti Google+ zbývá maximálně 140 dní „života“
Sociální síti Google+ zbývá maximálně 140 dní „života“

Google+ skončí už v dubnu 2019

Původní termín ukončení provozu Google+ byl stanoven na srpen 2019, nicméně nakonec se tak stane mnohem dříve. Důvodem je objevení další bezpečnostní chyby v API rozhraní, která umožňovala třetím stranám, které měly povolený přístup k vašemu účtu, sledovat profilové informace i v případě, že jste je měli označeny jako soukromé (jméno, e-mail, věk…).

Ani v tomto případě naštěstí nedošlo ke zneužití, jelikož Google vše minulý týden opravil. Ohrozit však mohla až 52,5 milionu uživatelů, kteří využívali napojení aplikací na Google+ API. Google na svém blogu upřesnil, že i z tohoto důvodu urychlí vypnutí sociální sítě Google+.  Té tedy zbývá posledních 140 dnů života.

Na Google+ má SMARTmania.cz také svůj profil, na kterém jsme za dobu jeho existence nasbírali přes 56 tisíc fanoušků. Dnes už je ale většina neaktivních… nebo se mezi vámi najde někdo, kdo Google+ stále ještě používá? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

15 komentářů

 1. PetrV (neregistrovaný)

  Je to jediná sociální síť ,kterou ještě používám ??

 2. Jindřich (neregistrovaný)

  Používám Google+ ještě stále. Je spolehlivější než Facebook.

 3. Kali (neregistrovaný)

  Také ho stále používám… Podle mě je to dobrý informační/diskuzní kanál pro uživatele. Kam se hrabe FB zahlcený reklamou a trollama co snědli všechnu moudrost světa. Pořád netuším, čím bych ho měl nahradit.

 4. Vladimír Šrámek (neregistrovaný)

  Nevím,odkud pramení informace,že Google+již téměř nikdo nepoužívá.Probíhá zde neustále komunikace mezi lidmi a dokonce probíhala podpisová akce proti jeho zastavení.

  • Musíš vidět věci v souvislosti. Např., kolik společností se prezentuje na daném informačním kanále. Kolik uživatelů v porovnání s ostatními sítěmi je zde aktivních.

 5. みら (neregistrovaný)

  používám stále a budu používat do poslední chvíle. FB je jen drbárna a pomluvy. Nevím čím G+ nahradit. Zajímám se hodně o Japonskou architekturu a ,Géčko“ je na to ideální. Nu s tím bude asi konec.

 6. Zdeněk (neregistrovaný)

  Čistá jednoduchá a pohodlná soc.síť bez tun otravných reklam, používaná soudnými a rozumným lidmi. To je G+. Možná je taková právě proto, že na ní nejsou miliardy mainstreamu. Její ukončení je opravdu velká škoda.

 7. Vítězslav Vaculík (neregistrovaný)

  Račte prominout, my nic jiného nemáme. Ve čtyřech sbírkách pracujeme s dcerou, na páté ona. Díky umístění našich materiálů,zejména těch, které se týkají projektu Dětské Mírové ceny a práce s dětmi na obnově starých zaniklých uměleckých řemesel, na G+ nás berou vážně politici, diplomaté i významní Adresáti dětského Mírového poselství. Tak kdo tu je ten nikdo? Ono to prý má zůstat jako komerční kanál….takže nezašňupal strejda Google ve skutečnosti po penězích?

 8. Zina (neregistrovaný)

  Škoda, Google+používám, je to dobrá síť

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *