Domů » Bleskovky » Šikovná funkce: iOS 13 za vás při videohovoru bude udržovat oční kontakt

Šikovná funkce: iOS 13 za vás při videohovoru bude udržovat oční kontakt

Skype, FaceTime, Hangouts… Existuje spousta kecálků, přes které můžeme realizovat video hovory a popovídat si tak tváří v tvář s přáteli či rodinou i přes půl zeměkoule. Vše má však jedinou nevýhodu, která „lidskost“ tohoto kontaktu mírně sráží. Pokud se na sebe vzájemně při hovoru podíváme, můžeme si všimnout, že se nedíváme přímo na sebe, ale někam mimo.

Ač se může jedné osobě zdát, že se dívá přímo na osobu, kamerka, které je umístěna mimo náš pohled, snímá zcela jiný úhel vašich očí. Osoby ve video hovorech pak obvykle vypadají, že jejich oči směřují někam jinam, protože se dívají na osobu na displeji, a nikoli přímo do fotoaparátu. Ve výsledku tak ztrácíme vzájemný oční kontakt. Apple se proto s iOS 13 pokouší tento neduh vyřešit. 

Této nové funkce si na Twitteru všiml Mike Rundle. Zdá se, že je však funkční pouze pro iPhonech XS a XS Max. Lze ji zapínat a vypínat v rámci nastavení aplikace FaceTime. 

FaceTime nabídne automatickou korekci pohledu

Funkce s názvem FaceTime Attention Correction používá k opravě rozšířenou realitu a úpravu obrazu. Výsledkem je pak realisticky vyhlížející „falešný oční kontakt“ mezi uživateli FaceTime. 

Dave Schukin na Twitteru vysvětluje, že efektu je dosaženo pomocí rozšířené reality a senzorů, které se používají k mapování tváře uživatele a následnému přizpůsobení polohy očí. Ve svém videu pak ukazuje, jak se software pokouší v reálném čase o korekci polohy očí.

Prozatím však není jasné, zda bude korekce správně pracovat také při více účastnících video hovoru. Tato funkce by měla přijít již příští týden ve veřejné beta verzi. 

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).