Domů » Bleskovky » V Londýně mají bar, kde vás obslouží umělá inteligence. Štamgasti si nápad pochvalují

V Londýně mají bar, kde vás obslouží umělá inteligence. Štamgasti si nápad pochvalují

Proklestit si cestu k baru nemusí být v přeplněném podniku vůbec jednoduchá záležitost. S podobným problémem se však už nikdy nebudou potýkat návštěvníci londýnského baru nazvaného 5cc Harrild & Sons, v němž barmanům s obsluhováním zákazníků pomáhá umělá inteligence.

AI bar používá speciální systém rozpoznávání obličejů od společnosti DataSparQ, který nedočkavé štamgasty zařazuje do „inteligentní virtuální“ fronty. Díky tomu jsou návštěvníci obslouženi v přesném pořadí podle toho, kdy si drink objednali.


Nekonečnému čekání ve frontách je konec

Postávání ve frontách na drink je součástí britského života, které se nikdo z nás nevyhne, tak jsme se rozhodli, že zákazníkům proces objednávání o něco zpříjemníme a usnadníme,“ vysvětlil ředitel společnosti DataSparQ John Wyllie. „Chcete si objednat vychlazené pivo, a přitom vás neustále někdo předbíhá. Tomu jsme se snažili zabránit,“ dodal Wyllie.

Vedení společnosti DataSparQ navíc ujišťuje, že lidští barmani o svá pracovní místa v žádném případě nepřijdou. Technologie není navržená, aby obsluhu z masa a kostí nahradila, ale naopak se jí snažila práci usnadnit. Kromě evidence objednávek totiž urychluje nezbytnou kontrolu občanských průkazů. Jestliže zákazník vypadá jako nezletilý, systém jej upozorní, aby si připravil doklad totožnosti. Personál baru má navíc k dispozici informace, které zákazníky již systém zkontroloval.


Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

do baru s umelou inteligenci se u vstupu se prokazujes eplem, protoze to je dukaz ze vlastni inteligenci nemas

bob
Anonym
bob

chteli po nich aby se po sobe napsali, to epl ale jeste neumi

Alena
Anonym
Alena

To je docela dobrý, něco takového by mohli udělat i u nás.

Umělá inteligence
Anonym
Umělá inteligence

Za prvé: umělá inteligence neexistuje, je to jen veřejností přijatý bassword.

Mají prostě kameru která nasnima objekt dle zadaných preferencí. Nic víc nic míň…..

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

bass… co? ?