Domů » Bleskovky » LG V30 se údajně na MWC dočká vylepšené verze

LG V30 se údajně na MWC dočká vylepšené verze

Společnost LG zastavila práce na rozpracovaném nástupci loňského vlajkového smartphonu G6 a začíná jej stavět zcela od nuly (více informací). Z tohoto důvodu se jej nedočkáme na únorovém veletrhu MWC, ale až později. To však neznamená, že LG do Barcelony nepřiveze žádný špičkový model.

Podle nejnovějších zpráv korejského deníku The Korea Herald zřejmě LG přiveze vylepšený současný vlajkový model V30 s přídomkem „+ α“. Zda novinka dostane výkonnější hardware, korejské zdroje neuvádějí, největší vylepšení se mají týkat umělé inteligence. Zda si LG vytvoří vlastní funkční nadstavbu nebo využije funkcí Google Assistenta, je také prozatím nejisté. Nezbývá než počkat na příští měsíc, s čím LG do Barcelony přijede.

Recenze LG V30: vydařený útok na nejvyšší příčky

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. LG V30+ resp V30 Plus sa uz bezne v zahranici predava (v CR a SR ako sedy dovoz). Takze neviem, ci prinesie LG na MWC opat tento isty model, alebo nieco nove a vylepsene. V tom druhom pripade ososbne pochybujem o oznaceni +/Plus, bude to minimalne matuce v porovnani s aktualnou pluskovou verziou.

  • Ano, LG je v ČR a SR šedý dovoz protože se LG přesunulo do Polska.

  • Očividně si pleteš co je „šedý dovoz“.
   To, že výrobce tady nemá svoji oficiální pobočku, neznamená automaticky že hned všechny prodávané modely jsou přece šedivky.
   Šedý dovoz znamená, že daný výrobce v konkrétní zemi nechce/neprodává dané zařízení ať už přes svoje prodejny nebo přes oficiílní partnery…a přesto tu daný model nějaký e-shop prodává. (ten prodejce ho nenakoupil z oficiální distribuce, ale v nějaké jiné zemi většinou v akci u tamního operátora jako koncový zákazník).

 2. Super zpráva, která roztáhne kokutky zejména těm, kteří si s nadšením minulý týden pořídili stávající V30ku za bratru 20+k :)))

 3. Není ta úkazková fotografie v noci nějaká moc zašuměná? Všude jinde v recenzích noční režim chválí a nikde takový šum nemají.

 4. Čo na ňom ešte chcú vylepšiť?

 5. LG se hrne do záhuby po hlavě. Nejsem zastáncem takového vydávání vylepšených verzí nedávno představeného telefonu. Spíše to současný model srazí v očích zákazníků na pozici „ten horší“ a ve výsledku se nebude dobře prodávat ani jeden (očekávám plus s vyšší cenovkou). LG by mělo raději přehodnotit svou cenovou politiku a verze „plus“ vydávat až v poločase. Jejich distribuce je rovněž otřesná. Osobně bych vydal V30, k ní menší verzi „mínus“ společně, všechny trhy bez rozdílu výbavy. Pokryji zákazníky zajímající se o velký telefon i malý/menší, avšak stejně nadupaný. No a hlavně je dostat na všechny trhy včas, což by mělo pro LG znít s vykřičníky…! Zároveň vydám spostu originálního příslušenství ladícího s vlajkovým modelem/modely, plus kliďánko hodinky stejného desingového rukopisu apod. Lidé jsou rádi sladění a také když věci společně fungují. Stanovím rozumnou cenovku s ohledem na skutečnost, že má značka skomírá, nemá mezi smartphony zvuk a už vůbec nepůsobí luxusně. Uvažuje někdo v LG takhle? Asi ne. Oni musejí za každou cenu na MWC „něco“ představit. Samozřejmě ve stínu Samsungu a dalších výrobců, což je špatně.

 6. Ne to má být LG V30+ α

  [odkaz]

 7. Osobně mě na LG V30 vadí jiná věc, jinak bych si ho asi koupil.
  Jde o fotoaparát, kdy G6 a V30 mají oproti mojí G5 zmenšenou velikost fotočipu a velikost pixelu :( Takže sice světelnost objektivu šla nahoru u V30 a algoritmy zpracování scény taky, ale velikost senzoru a pixelu šla přesně opačně. Jde o jednu z nejhorších velikostí u vlajkových lodí a bohužel velikost úplně ošidit nejde.
  *LG V30:
  fotočip: Sony IMX 351 1/3’06 sensor with 1.00 μm pixel size; f/1,6
  *LG G5:
  fotočip: Sony IMX 234 1/2.6″ sensor with 1.12 μm pixel size; f/1,8
  *Pixel 2 (co se týká fotek jeden z nejlepších):
  fotočip: Sony IMX 362 1/2.6″ sensor with 1.4µm pixel size, f/1.8
  * Galaxy S8:
  fotočip: Sony IMX333 nebo ISOCELL S5K3H1 1/2.55″ sensor with 1.4 µm pixel size, f/1,7
  ———–
  A věc pro mě ne tak důležitá ale i přesto zajímavá je, že G5 měla 8 megapixelů pro přední foťák, ale G6 a V30 mají jen 5 megapixelů.

  • Takže pokud by v rámci zlepšení modelu vyměnili fotočip za lepší, tak bych to uvítal, ale k tomu pravděpodobně nedojde, protože by to asi chtělo i další změny v sestavení celého fotomodulu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).