Domů » Bleskovky » LG údajně zastavilo vývoj G7. Příští vlajkovou loď bude stavět zcela od nuly

LG údajně zastavilo vývoj G7. Příští vlajkovou loď bude stavět zcela od nuly

Společnost LG před nedávnem oznámila změnu své mobilní strategie, namísto ročního intervalu při uvádění nových modelů bude nové generace svých smartphonů připravovat až ve chvílích, kdy k tomu bude důvod. Tato změna se má dotknout i chystaného nástupce smartphonu G6.

LG mění svoji mobilní strategii, skoncuje s ročním obměňovacím cyklem

Ten byl představen loni na veletrhu MWC, jeho pokračovatel byl údajně plánován na duben, nakonec však možná přijde ještě později. Generální ředitel LG Jo Seong-jin podle serveru The Investor vydal směrem k mobilní divizi příkaz, aby byly práce na modelu G7 zcela zastaveny a vývoj začal zcela od nuly. Zatím není jasné, proč k tak zásadnímu rozhodnutí; je možné, že se objevila technologie, která by mohla dát LG náskok před konkurencí, a je nutné kvůli ní přepracovat celý telefon.

Je tou technologií OLED displej s tenčími rámečky, revoluční fotoaparát či čtečka otisků prstů v displeji? To se bohužel dozvíme až za delší dobu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. taky si myslím, že kdyby místo vývoje nového železa vyvíjeli, vylepšovali a aktualizovali OS udělali by lépe.
  klidně se budu držet svojí G4 dalších pět let když budou aktualizovat OS. a nemám na mysli že to musí být pořád novější a novější android, ale aktualizovaný ten stávající. ať je tam každá záplata co nejrychleji, a ať je to tam dobře zakomponované aby se po aktualizaci systém nesekal a neblbnul.

  • Oni ale potrebuji prodavat nove telefony. Z toho, co tobe prodali pred 3 lety uz jim nic nekapne. To jsou zaklady ekonomiky.

   Tyhle dnesni deti – vzdelani to nema, nic to nevi a neumi…

  • Na druhou stranu, pokud nebudou ani vyrábět, tak ušetří peníze na podstatnější věci. K čemu je pracně vyrobený a za výrobu zaplacený produkt, který nikdo nechce? Tady je zřejmě lepší to dělat pořádně a ne neustále vydávat nové modely, které oproti předchozímu nic nenabídne.
   Je to samozřejmě risk.
   Jinak jako souhlasím s tím, proč by se měli starat o staré modely. Stojí je to čas i peníze, které zpět již nezískají. Tady stačí se věnovat pouze poslednímu modelu, případně i předposlednímu.

  • „Michael (neregistrovaný) 16.1.2018 v 11:14
   Oni ale potrebuji prodavat nove telefony. Z toho, co tobe prodali pred 3 lety uz jim nic nekapne. To jsou zaklady ekonomiky.“

   Takze marketing, ne porad zkouset neco novyho, kdyz to neumi prodat..

 2. Tak pokud dají čtečku do displeje což oni ukázali že umí a povedlo se jim, a vylepší třeba i foták… Uvidíme co ukáží u G7.

 3. Neukazu nic Lebo co maju vyrobit robia pře gugel a pře vyfon robia displaje došla fantazia

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).