LG uvádí věci na pravou míru: vývoj modelu G7 jde podle plánu

Ředitel LG Electronics Cho Sung-jin před dvěma týdny prozradil, že firma skoncuje s ročním obměňovacím cyklem svých smartphonů a bude je vydávat až ve chvíli, kdy pro ně uzraje doba. Následně se na serveru The Investor objevily zprávy, že generální šéf LG nechal zastavit práce na chystaném vlajkovém modelu G7 s tím, že se jeho vývoj rozběhne zcela od nuly. Tato zpráva se však nezakládá na pravdě.

Potvrdili to přímo zástupci LG serveru Engadget, podle nichž práce na nástupci modelu G6 pokračují a přípravy na jeho odhalení běží podle původního plánu. Datum představení však zatím známé není, v LG jej v současné době zvažují, učiní tak však až ve chvíli, až bude správná doba.

Korejská společnost v minulém týdnu zveřejnila výsledky svého hospodaření za poslední čtvrtletí loňského roku. Mobilní divize po jedenácté v řadě skončila ve ztrátě (konkrétně 192,23 milionů dolarů), je to však téměř poloviční ztráta než ve stejném období předloňského roku. V uplynulém čtvrtletí LG zaznamenalo slušný zájem o svůj úřadující vlajkový model V30, celkem se LG podařilo prodat 13,9 milionů smartphonů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku