Domů » Bleskovky » LG chce vrtat do displejů díry pro selfie kamerky. Má na to patent

LG chce vrtat do displejů díry pro selfie kamerky. Má na to patent

V letošním roce se na trhu objevila spousta smartphonů s tzv. „notchem“, tedy výřezem pro selfie kamerku a další komponenty v horní části displeje. V příštím roce bychom se mohli setkat s novým trendem, namísto „poloostrovního“ výřezu by mohl jeho horní část narušovat „ostrovní“ otvor ze všech stran obtékaný displejem.

LG má patent na díru v displeji

Toto řešení jsme poprvé viděli na jednom z konceptů chystaného smartphonu Asus Zenfone 6, s touto myšlenkou si pohrává i Samsung, který tento styl výřezu pojmenoval Infinity O. Podobným směrem se ubírá i LG, které si dokonce nechalo díru v displeji patentovat. Přihláška byla podána v Jižní Koreji, na povrch vyplavala před několika dny.

LG na doprovodných obrázcích ukazuje různé možnosti implementace u smartphonů s rovnými či zahnutými displeji, ve všech případech je do horní části displeje (vlevo, vpravo, uprostřed) „vyvrtána“ oválná díra pro umístění selfie kamerky.

Oppo chce kamerku schovat úplně

Podobné řešení si nechala schválit patentovým úřadem i čínská společnost Oppo, v jejím případě však má být přední kamerka zcela schována pod displejem. Horní proužek však nemá být krytý tím samým ochranným sklem, ale flexibilní vrstvou polymeru s nižší obnovovací frekvencí; vyšší frekvence by mohly narušit samotné fungování kamerky.

Oppo ve své patentové přihlášce koketuje s několika řešeními – jedné čočce s reproduktorem a senzory, dvěma čočkami a nakonec i klasických výřezem.

 

Nechme se překvapit, jaká originální řešení pro ještě tenčí rámečky okolo displeje výrobci zvolí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tak hlavně, když jim nebudou zelenat displeje.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

Ved na LG telefonoch nezelena :D

xzeit
Uživatel
xzeit

Ale LG displeje ano.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

Ano, ale nie v ich telefonoch.

Dodo
Anonym
Dodo

Až se naučí dělat kvalitní a spolehlivé běžné displeje, tak mohou fantazírovat nad dírkami v displeji. Měl jsem LG G Flex 2 a displej byla taky hrůza děs….Alespoň se povedlo to vyreklamovat.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

Ten bol kvalitou hrozny, to ano. Na druhej strane treba uznat, ze sa dal z casti ohybat, co na tu dobu nemal nikto.

Tray1
Anonym
Tray1

No pokud vím, je LG jeden z nejlepších na poli displejů. Možná byl pouze vybrán špatný panel pro ten model.

Ivan
Anonym
Ivan

Tray, tak to opet jenom potvrzujes, ze vis houno.

Tray1
Uživatel
Tray1

Tak co se týče televizí, tam soupeří hlavně LG a Samsung. Minimálně ti jsou vždy nejvíce vidět, co se tohoto týče na CES a podobně. Kupříkladu 8k zobrazovače od LG či tenká, ohebná obrazovka na stěnu, tuším nejtenčí obrazovka, opět LG.

Jinak díky za přínosný komentář. Vyhráváte první cenu, bravo. ? :)

JOHN
Anonym
JOHN

A kterej magor touzi mit diru v displayi? To uz se v LG vsichni zblaznili? Vetsi zhovadilost jsem fakt jeste nevidel. Udelejte z telefonu rovnou Emental, at je to zajimavy, sasci!

Carda
Anonym
Carda

A představ si že tohle všechno začalo nudloidním displejem :-D Pro mě zlatý 16:9 bez výřezů, zaoblení rohů displeje a stran ala Samsung :-D Nejvíce to asi opravdu zabil Huawei ten má teď všechno v jednom :-D