Domů » Bleskovky » Asus Zenfone 6: prototypy odhalují různé polohy výřezu i díru v displeji

Asus Zenfone 6: prototypy odhalují různé polohy výřezu i díru v displeji

Letošní řada smartphonů Zenfone 5 se Asusu povedla, neboť nabízí líbivý design, vysoký výkon i slušné fotoaparáty, a to vše ruku v ruce s atraktivní cenou. Tchajwanský výrobce tak logicky chystá další generaci, která by se měla posunout ještě o krok dále. V Asusu testují několik prototypů, některé z nich si můžeme prohlédnout na fotografiích.

Asus Zenfone 6: výřez nebo díra v displeji

Asus má opět v plánu představit zařízení s tenkými rámečky okolo displeje, a tak řeší, kam umístit čelní kamerku. U řady Zenfone 5 došlo na klasický výřez uprostřed horní strany displeje, u Zenfone 6 je zvažováno několik řešení – na obrázcích můžeme vidět jak tenký kapkovitý výřez uprostřed nebo jeho asymetrické umístění blíže k pravé straně. Poslední možností je pak díra v displeji situovaná do levého horního rohu.

Asus nadále počítá s jackem

Jasno není ani o pozici hlavního fotoaparátu, k vidění je jak duální fotoaparát v levém horním rohu, popřípadě uprostřed zad, na dvou snímcích můžeme vidět i třičočkovou kameru. U jednoho prototypu dokonce nevidíme klasickou čtečku otisků prstů, což by naznačovalo její umístění přímo do displeje. Potěšující je, že Asus zřejmě zachová tradiční sluchátkový jack.

Je možné, že Asus nakonec použije více zvažovaných řešení a představí více modelů s různou výbavou.

Recenze Asus ZenFone 5Z: sympaťák z každého úhlu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Poloha 69

  2. Svět fakt už zmagořel. To už je fakt zoufalost. Když už máme technologie na vrcholu, tak v zájmu prodejnosti se vymejšlí pitominy. Fakt by měla přijít válka, aby se přenastavily hodnoty života. Fakt už tady nevíme co by.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).