Domů » Bleskovky » Levný iPhone 9 klepe na dveře: známe datum představení i zahájení prodeje

Levný iPhone 9 klepe na dveře: známe datum představení i zahájení prodeje

iPhone 9, očekávaný nástupce cenově dostupného iPhone SE, má být podle nejnovějších zákulisních informací oznámen 15. dubna. Do obchodů se dostane o týden později (22. dubna), i když zatím není jasné, zda toto datum platí jen pro USA a další vybrané trhy, nebo celý svět.

iphone 9
Takto má vypadat iPhone 9 (zdroj: Jon Prosser)

NepřehlédněteApple představil nový iPhone SE: levná vstupenka do světa iOS

Telefon měl být původně představen včera v rámci další keynote Applu, plány výrobce však narušila americká opatření proti koronaviru a údajně také koronavirem způsobené výrobní problémy jeho čínských dodavatelů.

iphone 9 2
iPhone 9 (zdroj: @theAppleHub)

NepřehlédněteTakhle má vypadat nejlevnější iPhone 9 se 4,7″ displejem. Máme nové obrázky

Podle dosavadních neoficiálních zpráv dostane do vínku prakticky stejný design jako iPhone 8, LCD displej s úhlopříčkou 4,7 palce a rozlišením 750 x 1334 px, čip A13 Bionic, 3 GB operační paměti RAM a 64 nebo 128 GB vnitřní paměti. Jeho cena bude údajně začínat na 399 dolarech. V Evropě by se cena měla pohybovat okolo 399 euro (přibližně 11 000 Kč).

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments