Domů » Bleskovky » Takhle má vypadat nejlevnější iPhone 9 se 4,7″ displejem. Máme nové obrázky

Takhle má vypadat nejlevnější iPhone 9 se 4,7″ displejem. Máme nové obrázky

Letošní rok bude bohatý na nové iPhony. Kromě tradiční zářijové nadílky bychom se měli nového iPhonu dočkat i v tomto čtvrtletí; má se jednat o dlouze spekulovaného nástupce levného iPhone SE. Jak bude chystaná novinka vypadat, odhaluje série neoficiálních renderů z dílny @onleaks.

iphone 9 1
Takhle by měl vypadat iPhone 9 (iPhone SE 2)

iPhone 9: staré tělo, nové vnitřnosti

Zatímco původní iPhone SE si vzal šasi z iPhone 5s, chystaná novinka bude vycházet z iPhone 8; z tohoto důvodu se také spekuluje o názvu iPhone 9. Telefon dostane stejně velký 4,7“ displej, pod nímž se bude nacházet ikonické domovské tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. Na zádech najdeme pouze jeden fotoaparát, nepochybně se však bude jednat o novější snímač než je aktuálně v iPhone 8. Dá se také očekávat, že Apple do útrob tohoto telefonu umístí nejnovější čipset Apple A13 Bionic.

Exclusive: iPhone 9 or iPhone SE 2 Renders

@onleaks očekává, že iPhone 9 bude mít fyzické rozměry 138,5 × 67,4 × 7,8mm (8,6 mm v místě hrbu pro fotoaparát), což je takřka stejně jako v případě iPhone 8. Nárůst máme očekávat pouze v tloušťce, což zřejmě zapříčiní nekompatibilitu s původními kryty; dočkat bychom se ale mohli větší výdrže na jedno nabití a možná i bezdrátového nabíjení. Po vzoru poslední generace jablečných telefonů má také iPhone 9 dostat záda z matného skla, což bude zřejmě hlavní rozpoznávací znak.

Rozhodující bude cena

iPhone 9 má být představen v březnu letošního roku, po jeho premiéře bude patrně z jablečného obchodu vyřazen iPhone 8. Rozhodující u tohoto telefonu bude hlavně cena, která byla u iPhone SE pro mnohé lákavou vstupenkou do jablečného ekosystému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments