TOPlist

Levnější varianta skládačky Z Fold 6 nebude, Samsung jeho vývoj zařízl

„Ohebné smartphony“ Samsung Galaxy Z Fold5 a Z Flip5
  • Korejský gigant podle všeho zrušil plány na uvedení levnějších skládaček
  • Podle leakerů se dočkáme jen klasické dvojice Z Fold 6 a Z Flip 6
  • Levnější Z Fold by prý byl oproti čínským soupeřům příliš tlustý

Zhruba před pár měsíci jsme vás informovali o tom, že Samsung má údajně v plánu představit kromě svých tradičních skládaček i jejich odlehčené, levnější sourozence. Ti by sice nebyli představeni v červenci, ale jak už jsme u odlehčených vlajek u Samsungu zvyklí, později v tomto roce. Bohužel však různé zdroje hovoří o tom, že se těchto levnějších zařízení nedočkáme vůbec.

Příliš tlustý a málo odlišný

Tvrdí to například korejský server The Elec. Za zrušením údajně stojí několik důvodů. Prvně to má být nedostatečná odlišnost a nejistota, zda trh levnější variantu přijme. Další věcí, která se Samsungu nelíbila, měla být tloušťka telefonu, jež byla širší než u čínských konkurentů.

Samsung Galaxy Z Fold 5, Honor Magic V2 a Xiaomi Mix Fold 3
Z Fold od Samsungu se potýká s „hubenějšími“ konkurenty

Zpráva dále pojednává o tom, že Samsung má letos v plánu uvést na trh jen své standardní modely Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6. Ačkoliv to tak zpráva vysloveně nezmiňuje, je dost možné, že se Samsung rozhodl nepředstavit ani cenově dostupnější Z Flip, o kterém se také velmi nadšeně spekulovalo.

Zrušení potvrzuje další zdroj

Další potvrzení ohledně zrušení levnějších skládaček přichází od renomovaného leakera, který toto pro mnohé smutné oznámení potvrdil na síti X. Vzhledem k tomu, že Samsung letos kvůli olympijským hrám posunul představení svých letních novinek na červenec, jistě se v nadcházejících týdnech dozvíme nějaké další informace, které nám následně Samsung již tradičně pouze potvrdí.

Co se tedy týká nějakých cenově dostupnějších zařízení, zde si budeme muset ještě trochu počkat. Ta by totiž měla být údajně představena až koncem roku a měli bychom se dočkat fanouškovské edice Galaxy S24 FE. Možná do té doby se Samsung ještě rozhodne změnit své rozhodnutí a představí i fanouškovskou edici svých skládaček.„Ohebné smartphony“ Samsung Galaxy Z Fold5 a Z Flip5Nepřehlédněte

Galaxy Z Fold 6 na olympiádě? Samsung bude hostit premiéru dříve, než se očekávalo

Vezmeme-li v potaz neustále se rozšiřující čínskou konkurenci v tomto segmentu, jistě by levnější skládačky přišly korejskému obrovi vhod.

Autor článku Matyáš Hřebík
Matyáš Hřebík
Nadšenec do mobilních telefonů, chytré domácnosti a umělé inteligence. Ve volném čase rád plavu, jezdím na kole, lyžuji nebo se věnuji tvorbě webových stránek.

Kapitoly článku