Letošní iPhony zazářily v testech DxOMark. Jak vysoko se v žebříčku vyšplhaly?

DSC 0014

Minulý pátek se začaly prodávat nové iPhony a evidentně je o ně velký zájem, vybrané varianty se rychle vyprodaly a dodací lhůty jsou mnohdy delší než jeden měsíc. Všechny varianty iPhonu 13 si mezigeneračně polepšily ve výkonu, dostaly menší výřez v displeji a vylepšeny byly i fotoaparáty. A právě na schopnosti fotoaparátů iPhone 13 mini a 13 Pro se zaměřil server DxOMark.

iPhone 13 mini vyrovnal loňskou špičku

Apple u letošních iPhonů nasadil nové snímače Sony IMX sedmé generace, všechny modely se navíc pyšní stabilizací hlavního snímače, kterou loni disponoval pouze nejdražší iPhone 12 Pro Max. Vylepšen byl i obrazový procesor v čipsetu Apple A15 a software, což letošní iPhony vystřelilo v žebříčku DxOMark velmi vysoko, byť na úplný vrchol jim ještě pár bodíků chybí.

Lépe si v testu pochopitelně vedl iPhone 13 Pro, který oproti modelu Mini disponuje teleobjektivem. Podle redakce DxOMark jsou výstupy tohoto telefonu podobné jako u jeho loňského předchůdce, avšak s několika vylepšeními. Pochvalu si zasloužilo zejména podání barev (hlavně u odstínů pleti), přesná expozice jak ve fotografii, tak ve videu, rychlé a přesné ostření a vysoká míra detailů. Oblastí ke zlepšení se dá najít několik (např. omezenější dynamický rozsah ve vysokokontrastních scénách, výskyt šumu a artefaktů, odlesky čoček, občasná ztráta textury či menší míra detailů při větším zoomu), přesto se iPhone 13 Pro řadí mezi nejlepší fotomobily současnosti.

iphone 13 pro 7

To samé platí i pro iPhone 13 mini, který sice postrádá teleobjektiv, v ostatních případech ale drží krok se špičkou, což je u takto malého telefonu obdivuhodné. Seznam kladů a záporů je prakticky totožný s vybavenějším modelem Pro, v bodovém hodnocení se iPhone 13 mini dokonce dostal na stejnou úroveň jako loňský top model iPhone 12 Pro Max.

iphone 13 mini

Špička už je na dosah

Podtrženo, sečteno, iPhone 13 Pro získal v testu DxOMark 137 bodů, což stačí na 4. místo za Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra a Huawei Mate 40 Pro+.

iPhone 13 mini se pak se skóre 130 bodů umístil na 11. místě, což je na takto malý telefon působivý výsledek. Ve své cenové kategorii nemá nejmenší iPhone z hlediska fotografování soupeře.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku