Domů » Bleskovky » Letošní iPhony si výrazně polepší v nabíjení. Adaptér zrychlí a dostane nový port

Letošní iPhony si výrazně polepší v nabíjení. Adaptér zrychlí a dostane nový port

Co se nabíjení smartphonů týče, je Apple výrazně pozadu za konkurencí. Zatímco většina výrobců přibaluje ke svým vlajkovým modelům rychlonabíječky, adaptéry k poslední generaci iPhonů mají předpotopní výkon 5 Wattů. iPhony lze sice nabíjet rychleji, vyžaduje to však dodatečnou investici za dražší adaptér. Letos by se však měla situace zlepšit.

iPad Pro 18W Charger1

Podle japonského webu MacOtakara se letošní iPhony dočkají adaptéru s výkonem 18 Wattů a zdířkou USB-C, tedy stejného, jaký je přibalován k iPadům Pro. USB-C bohužel bude pouze na jedné straně nabíjecího kabelu, na straně telefonu najdeme tradiční Lightning. I chystaná varianta však neurazí, kabel alespoň bude možné použít k připojení iPhonu k novějším MacBookům. I letošní iPhony bude pochopitelně možné dobíjet bezdrátově, avšak pouze nabíječkami od jiných výrobců; svoji revoluční nabíječku AirPower Apple odpískal.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments