Domů » Bleskovky » Apple bere veškeré naděje: nabíječka AirPower byla zrušena

Apple bere veškeré naděje: nabíječka AirPower byla zrušena

Když Apple v září roku 2017 představil nové iPhony, ukázal světu i bezdrátovou nabíječku AirPower, která umí nabíjet až tři zařízení, aniž by je bylo nutné usazovat do přesných pozic. Dlouhé čekání vyplňovaly spousty spekulací o přepracování projektu a jeho nadále probíhajícím vývoji, na webu Applu se dokonce nedávno (skrytě) objevil nový render nabíječky s nejnovějším iPhonem Xs Max.

airpower

Když Apple začal v minulém týdnu potichu představovat hardwarové novinky včetně AirPods s pouzdrem pro bezdrátové nabíjení, zdálo se, že příchod AirPower je doslova na spadnutí. Skutečnost je ale mnohem smutnější.

AirPower byla zrušena

Viceprezident hardwarového inženýrství Apple Dan Riccio totiž po roce a půl konečně prolomil bariéru mlčení a přiznal barvu: nabíječka AirPower byla zrušena. Apple údajně vynaložil značné úsilí, avšak přesto výsledný produkt nedokázal dosáhnout vysokých standardů společnosti. Riccio však zároveň dodal, že věří v bezdrátovou budoucnost a že v této oblasti nadále usiluje o posun vpřed.

Apple dle všeho při návrhu nabíječky narážel na zákony fyziky a bojoval s nadměrným zahříváním, které by v konečném důsledku mohlo vést k fatálnímu poškození nejen nabíječky, ale hlavně jejího okolí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
161 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments