Domů » Bleskovky » Nový iPad Pro má neskutečný výkon. V benchmarku si vyšlápl na MacBook Pro s Core i7

Nový iPad Pro má neskutečný výkon. V benchmarku si vyšlápl na MacBook Pro s Core i7

Když Apple v tomto týdnu představil nový iPad Pro, uvedl, že je rychlejší než 92 procent přenosných počítačů, čímž pochopitelně střílel do konkurence s Windows. Třást se mohou ale počítače z vlastních řad, nový iPad Pro již prošel testem benchmarku GeekBench a vykázal obdivuhodná čísla.

Apple A12X má podobný výkon jako Intel Core i7

Ve výkonu na jedno jádro nový tablet získal zhruba 5000 bodů, ve vícejádrovém výkonu 18 000 bodů. Čipset Apple A12X je tak výrazně rychlejší než jeho předchůdce, který ve stejném testu zaznamenal zhruba 3 900 / 9 300 bodů. Výkon Apple A12X je dokonce tak vysoký, že ve výkonu na jedno jádro vyrovnává Intel Core i7 s taktem 2,6 GHz, který je osazen v letošním 13″ MacBooku Pro, a ani ve vícejádrovém výkonu příliš nezaostává. MacBook Pro přitom se stejně velkým úložištěm stojí téměř dvojnásobek.

6 GB RAM pouze u nejdražších modelů

GeekBench také odhalil kapacitu RAM, kterou nové iPady disponují. Prakticky všechny modely jsou osazeny stejně jako loni 4 GB RAM, výjimkou jsou pouze nejdražší modely s 1TB úložištěm, které disponují 6 GB RAM.

Obdivuhodný výkon nových iPadů Pro pouze přiživuje spekulace o tom, že Apple bude chtít v horizontu 3 let vyměnit ve svých počítačích procesory od Intelu za vlastní ARMové čipsety.

Počítače od Apple mají do tří let pohánět vlastní ARMové čipsety

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments