Domů » Bleskovky » Letošní iPhony mají problém: displej se poškrábe pouhým pohledem

Letošní iPhony mají problém: displej se poškrábe pouhým pohledem

Když Apple představoval letošní řadu iPhonů, chlubil se, že je z obou stran chrání nejodolnější sklo, jaké kdy bylo u telefonu použité. Jak ale ukazují četné stížnosti čerstvých majitelů v diskuzích na fóru Apple, na síti Reddit a na Twitteru, rozhodně se nejedná odolnost vůči poškrábání. A my v redakci to potvrzujeme.

iphone 11 5

iPhone 11: ochranné sklo je povinnost

Nešťastní uživatelé nových iPhonů tvrdí, že se nad obrazovkami jejich telefonů začaly zničehonic objevovat mikrotrhliny i viditelnější škrábance, přitom nedošlo k žádnému kontaktu s ostrými nebo drsnými předměty.

U některých se první závady dokonce objevily po krátkém pobytu v kapse bez klíčů nebo mincí už v 24 hodinách od zakoupení Většina uživatelů má zkušenosti s předchozími generacemi jablečných telefonů, u kterých údajně k takovým problémům nedocházelo.

iphone 11 2

Zajímavé je, že se mnohdy nejedná o klasické tenké škrábance, ale o celé plošky.

iphone 11 1

My bohužel musíme tyto stížnosti potvrdit. I redakční kus utrpěl bez zjevných příčin škodu, kterou patrně způsobil vystouplý fotoaparát druhého iPhonu při pořizování trojice fotografií níže. Na spodním iPhone se objevily drobné škrábance podobné těm, které vidíte na snímku nad tímto odstavcem.

Vzhledem k těmto okolnostem doporučujeme ihned po zakoupení nového iPhone opatřit displej ochrannou fólií či sklem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TomasSX1
Uživatel
TomasSX1
Offline

U are carrying it wrong ☝️

Dealler
Uživatel
Dealler
Offline

Apple“ They’re tapping it wrong.