Domů » Bleskovky » iPhone 11 v testu odolnosti: vydrží hliníkové tělo méně než ocelové?

iPhone 11 v testu odolnosti: vydrží hliníkové tělo méně než ocelové?

Youtuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything nedávno podrobil svému testu odolnosti smartphone iPhone 11 Pro Max a prokázal jeho skvělé konstrukční zpracování. Jak je na tom jeho levnější kolega iPhone 11, který je po konstrukční stránce lehce odlišný?

iPhone 11 Durability Test! - is the 'cheap' iPhone different?

iPhone 11: solidní kus hardwaru

iPhone 11 je stejně jako většina současných vlajkových telefonů slepenec hliníkového rámu a skleněných ploch vpředu i vzadu. Apple u nových iPhonů používá tvrzených skel Gorilla Glass, tudíž zde náš žádné překvapení nečeká – stejně jako u většiny smartphonů se první škrábance objeví při kontaktu s materiálem o tvrdosti 6, běžnému noži s tvrdostí 5,5 sklo bez problémů odolá.

Pokud toužíte po lepší ochraně, je možné zakoupit přídavné sklo ze safíru, které je značně odolnější. Na rozdíl od iPhone 11 Pro a Pro Max neopatřuje Apple záda iPhone 11 matnou povrchovou úpravou, takže se chovají stejně jako čelní strana.

Hardwarové parametry iPhone 11
Systém: iOS 13
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Čipset: Apple A13 Bionic
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 12 Mpx (f/2.2) + TOF 3D, 4K video, HDR, slo-mo video ve Full HD
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: Lightning
Baterie: 3110 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Vpředu se pod ochranným sklem nachází IPS panel, který si v testu prošel svojí zkouškou ohněm. Po zhruba 20 vteřinách přímého kontaktu s otevřeným ohněm zčernal, poté se však „uzdravil“ a nadále fungoval. Tělo iPhone 11 je oproti dražším sourozencům vyrobeno pouze z hliníku, i tak je ale perfektně zpracované a nemá slabá místa, což dokazuje pokus o ohnutí či zlomení telefonu. Aféra bendgate se neopakuje, i nejlevnější letošní iPhone v testu obstál bez ztráty kytičky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).