Domů » Bleskovky » iPhone 11 Pro Max v testu odolnosti. Záda jako zápisník i drsný pád na zem

iPhone 11 Pro Max v testu odolnosti. Záda jako zápisník i drsný pád na zem

Nové iPhony, které se začaly prodávat v minulém týdnu, nemohly ujít pozornosti youtuberovi Zackovi Nelsonovi z kanálu JerryRigEverything a jeho ostrým předmětům. Náš oblíbenec si vzal na paškál největší iPhone 11 Pro Max a zjistil několik zajímavých věcí.

iPhone 11 Pro Max Durability Test - Back Glass Scratches?

Záda jako zápisník

Apple se při prezentaci nových iPhonů chlubil, že k výrobě iPhonů použil dosud nejtvrdší sklo, jaké je ve světě smartphonů k vidění. I přes tyto proklamace se ale stále jedná o tvrzené sklo, což potvrdil i Zack se svými hroty – malé škrábance způsobil hrot s tvrdostí 6 podle Mohse, větší pak s tvrdostí 7.

Mnohem zajímavější je stejný test na zadní straně, letošní iPhony totiž používají sklo s matnou povrchovou úpravou, která může na první pohled působit měkce, stopy na ní zanechávají nejen zmíněné hroty, ale i další předměty, které klidně můžete najít po kapsách.

iphone 11 pro 1

Pravdou však je, že tyto předměty nedělají do iPhonu rýhy, ale samy se o jeho záda obrušují, což způsobuje ony stopy. Stačí je pouze setřít rukou a záda opět vypadají jako nová. Podobou praxi můžete zažít i s Pixelem 3, avšak jeho matná povrchová úprava není tak odolná jako v případě iPhonů.

back

U minulých iPhonů se Apple chlubil použitím safíru u čoček fotoaparátu, letos to však již nečiní. Patrně je tedy pokrývá „pouze“ tvrzené sklo, ovšem u Apple je to prakticky jedno – v obou případech odolná maximálně materiálům s tvrdostí 5, vyšší tvrdost už může způsobit rýhy.

iPhone 11 Pro DROP Test! Worlds Toughest Glass!

Rámeček iPhonu 11 Pro a Pro Max je vyroben z oceli, která je mnohem tvrdší a pevnější než hliník, což se pozitivně projevuje i na celkové strukturální pevnosti – při pokusu o ohnutí se telefon neprohnul ani o milimetr. Mezi ocelí a sklem se navíc nachází tenký plastový proužek, který při případném pádu může utlumit náraz a přenos nežádoucího tlaku do skla.

Nepřehlédněte – iPhone 11 Pro Max na pitevním stole: největší novinky se týkají akumulátoru

Displej iPhone 11 Pro Max odolal i přímému ohni, pouze se narušila oleofobní vrstva, zobrazovač ale nijak neutrpěl. Telefon prošel všemi částmi testu bez ztráty kytičky a měl by vydržet i hrubší zacházení. To potvrdily i první drop testy, i když nakonec se vždy podařilo telefon zničit, jako vždy záleží na úhlu dopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Wow, když nakonci smáznul prstem to co jsem považoval za vrypy tak jsem docela čuměl. Zadní sklo snese o dost víc než jsem čekal. Apple když chce tak umí zabrat, jenom je k tomu musí bohužel někdo dokopat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).