Domů » Bleskovky » iPhone 11 Pro Max v testu odolnosti. Záda jako zápisník i drsný pád na zem

iPhone 11 Pro Max v testu odolnosti. Záda jako zápisník i drsný pád na zem

Nové iPhony, které se začaly prodávat v minulém týdnu, nemohly ujít pozornosti youtuberovi Zackovi Nelsonovi z kanálu JerryRigEverything a jeho ostrým předmětům. Náš oblíbenec si vzal na paškál největší iPhone 11 Pro Max a zjistil několik zajímavých věcí.

Záda jako zápisník

Apple se při prezentaci nových iPhonů chlubil, že k výrobě iPhonů použil dosud nejtvrdší sklo, jaké je ve světě smartphonů k vidění. I přes tyto proklamace se ale stále jedná o tvrzené sklo, což potvrdil i Zack se svými hroty – malé škrábance způsobil hrot s tvrdostí 6 podle Mohse, větší pak s tvrdostí 7.

Mnohem zajímavější je stejný test na zadní straně, letošní iPhony totiž používají sklo s matnou povrchovou úpravou, která může na první pohled působit měkce, stopy na ní zanechávají nejen zmíněné hroty, ale i další předměty, které klidně můžete najít po kapsách.

iphone 11 pro 1

Pravdou však je, že tyto předměty nedělají do iPhonu rýhy, ale samy se o jeho záda obrušují, což způsobuje ony stopy. Stačí je pouze setřít rukou a záda opět vypadají jako nová. Podobou praxi můžete zažít i s Pixelem 3, avšak jeho matná povrchová úprava není tak odolná jako v případě iPhonů.

back

U minulých iPhonů se Apple chlubil použitím safíru u čoček fotoaparátu, letos to však již nečiní. Patrně je tedy pokrývá „pouze“ tvrzené sklo, ovšem u Apple je to prakticky jedno – v obou případech odolná maximálně materiálům s tvrdostí 5, vyšší tvrdost už může způsobit rýhy.

Rámeček iPhonu 11 Pro a Pro Max je vyroben z oceli, která je mnohem tvrdší a pevnější než hliník, což se pozitivně projevuje i na celkové strukturální pevnosti – při pokusu o ohnutí se telefon neprohnul ani o milimetr. Mezi ocelí a sklem se navíc nachází tenký plastový proužek, který při případném pádu může utlumit náraz a přenos nežádoucího tlaku do skla.

Nepřehlédněte – iPhone 11 Pro Max na pitevním stole: největší novinky se týkají akumulátoru

Displej iPhone 11 Pro Max odolal i přímému ohni, pouze se narušila oleofobní vrstva, zobrazovač ale nijak neutrpěl. Telefon prošel všemi částmi testu bez ztráty kytičky a měl by vydržet i hrubší zacházení. To potvrdily i první drop testy, i když nakonec se vždy podařilo telefon zničit, jako vždy záleží na úhlu dopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23
Offline

Wow, když nakonci smáznul prstem to co jsem považoval za vrypy tak jsem docela čuměl. Zadní sklo snese o dost víc než jsem čekal. Apple když chce tak umí zabrat, jenom je k tomu musí bohužel někdo dokopat.