Domů » Bleskovky » iPhone 11 Pro Max na pitevním stole: největší novinky se týkají akumulátoru

iPhone 11 Pro Max na pitevním stole: největší novinky se týkají akumulátoru

Na konci minulého týdne odstartovaly prodeje nejnovějších iPhonů a na zahraničních serverech vyšly jejich první recenze. Jeden exemplář iPhone 11 Pro Max zavítal i do rukou redaktorů serveru iFixit a dočkal se kompletní rozborky.

Větší akumulátor, který se připojuje nadvakrát

Cesta dovnitř je prakticky stejná jako u minulých iPhonů – odšroubování několika šroubků a použití silných přísavek k oddělení displeje od těla. Po oddělení několika flex kabelů od základní desky se ukáže akumulátor tvaru L, který je spolu s fotoaparátem patrně největší novinkou letošního iPhone 11 Pro Max.

battery

Baterie disponuje znatelně vyšší kapacitou 3 969 mAh a je nově připojena dvěma konektory, které mají odlišné funkce. Bohužel v tuto chvíli není přínos druhého kabelu odhalen – může se jednat o spekulovanou součást softwarově utlumeného zpětného bezdrátového dobíjení, logičtěji se však jeví spojení baterie s novou součástkou pro monitoring akumulátoru. Podle nové dokumentace letošní iPhony disponují novou hardwarovou a softwarovou správou baterie, která dynamicky monitoruje a řídí výkon tak, aby řešila potřeby telefonu v reálném čase. Apple tímto opatřením slibuje snížení dopadů výkonnosti akumulátorů, které způsobuje jejich stárnutí.

Snadnější výměna TrueDepth kamerky

Další velkou novinkou letošních iPhonů jsou bezesporu fotoaparáty, které navýšily počet čoček. U iPhone 11 Pro Max je každý z fotoaparátů je připojen vlastním kabelem, dva z nich jsou opticky stabilizované. Příjemná změna se odehrála u čelní TrueDepth kamerky, kterou lze lépe demontovat – kabely k ní totiž nejsou zachycené pod akumulátorem.

cam

Základní deska telefonu odhalila nejen paměťový 64GB čip od Toshiby, ale také několik vrstev grafitu na jednotlivých čipech, což se má podle Apple pozitivně projevit na odvodu tepla. iPhone 11 Pro Max je o pár desetin milimetru tlustší než jeho předchůdce, za což může především větší akumulátor. Naopak zhruba čtvrtinu milimetru Apple ušetřil tím, že z displeje odstranil vrstvu reagující na tlak.

display 1

Redakce iFixit nakonec udělila iPhonu 11 Pro Max koeficient opravitelnosti 6 z 10, zejména díky poměrně snadné výměně baterie a displeje. K cestě do jeho útrob je však zapotřebí disponovat speciálními šroubováky, případnou opravu navíc komplikuje utěsnění kvůli voděodolnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. apple pochopil,ze ludom vadi nabijat kazdy den a strachovat sa ci mi este chvilu vydrzi baterka a riesi to

  2. „However, this „XDR“ display does not have a $999 stand, so it’s basically unusable.“ :DDD hahhahahaha Docela dobrej kousek „techu“. Rozhodně se nedá Applu odepřít kvalita vnitřního zpracování a uspořádání. Těším se na Zacka, až si to vezme do parády.

  3. Dobrej monolog borce, nahlaseno.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).