Domů » Bleskovky » Lenovo oživí značku Motorola: premiéra vlajkového modelu Moto Z2 je na spadnutí

Lenovo oživí značku Motorola: premiéra vlajkového modelu Moto Z2 je na spadnutí

Lenovo v roce 2014 pohltilo mobilní divizi společnosti Motorola, přičemž v počátcích vydávalo jak smartphony Lenovo, tak Motorola. Později došlo k reorganizaci, kdy Lenovo vlastní značku ze smartphonů téměř stáhlo a vsázelo na slavnější brand, ovšem reprezentovaný pouze písmenky Moto. V Lenovu se ale opět rozhodli učinit obrat o 180° a hodlají značku Motorola v celé délce opět vrátit na výsluní.

Lenovo oživí Motorolu. Další telefony ponesou její brand

Zástupci společnosti tyto kroky naznačili již na letošním MWC v Barceloně, nyní je postupně začnou oznamovat na jednotlivých trzích. Návrat značky Motorola má již za sebou premiéru v Brazílii společně s představením smartphonu Moto Z2 Play, globálně se asi přeměna společnosti sveze s premiérou vlajkových modelů Moto Z2 a Z2 Force.

K ní pravděpodobně dojde 27. června, kdy Lenovo koná akci s příznačným názvem „Motorola is back“. Na pozvánce je vyobrazen zatím nepředstavený smartphone Moto s duálním fotoaparátem na zádech, což má být u Moto Z2 jedna z novinek. Telefon dále dostane výkonnější hardware postavený na čipsetu Qualcomm Snapdragon 835.

Moto Z2 Play oficiálně: tenká žiletka, kterou proměníte v kapesní PlayStation

Rozměry chystané novinky musí zůstat stejné jako u loňského modelu, a to kvůli zachování kompatibility s příslušenstvím Moto Mods. Model Z Force nabídne stejnou výbavu, která bude navíc okořeněna vysokou odolností vůči pádům a kontaktu s vodou a prachem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Mám chápat, že tedy Motorola Moto Z2? V pozadí „mezi námi modrými“ by Lenovo? Nebo Lenovo Motorola Moto Z2? Uf….

  • Ja bych rekl, ze to bude podobne jako Nokia a TCL

   • No to těžko, Nokia je samostatná společnost, TCL je samostatná společnost. V článku se navíc hovoří o přeměně společnosti, tedy z Lenova bude Motorola?

 2. Ze je to napadlo.
  Lide slyší na značku Motorola léta, vůbec nechápu co Číňany vedlo k tomu to zkrátit na Moto.

 3. Se v tom nějak placají.

 4. Doteď se prodávají telefony Lenovo a Lenovo Moto… Teď to bude Lenovo a Motorola a zmizí ZUK nebo jak se ten jejich prémiový krám jemonoval… Jen aby Motorola byla Motorola a ne přebrandovený lehov*o

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).