Lenovo oživí značku Motorola: premiéra vlajkového modelu Moto Z2 je na spadnutí

Lenovo v roce 2014 pohltilo mobilní divizi společnosti Motorola, přičemž v počátcích vydávalo jak smartphony Lenovo, tak Motorola. Později došlo k reorganizaci, kdy Lenovo vlastní značku ze smartphonů téměř stáhlo a vsázelo na slavnější brand, ovšem reprezentovaný pouze písmenky Moto. V Lenovu se ale opět rozhodli učinit obrat o 180° a hodlají značku Motorola v celé délce opět vrátit na výsluní.Nepřehlédněte

Lenovo oživí Motorolu. Další telefony ponesou její brand

Zástupci společnosti tyto kroky naznačili již na letošním MWC v Barceloně, nyní je postupně začnou oznamovat na jednotlivých trzích. Návrat značky Motorola má již za sebou premiéru v Brazílii společně s představením smartphonu Moto Z2 Play, globálně se asi přeměna společnosti sveze s premiérou vlajkových modelů Moto Z2 a Z2 Force.

K ní pravděpodobně dojde 27. června, kdy Lenovo koná akci s příznačným názvem „Motorola is back“. Na pozvánce je vyobrazen zatím nepředstavený smartphone Moto s duálním fotoaparátem na zádech, což má být u Moto Z2 jedna z novinek. Telefon dále dostane výkonnější hardware postavený na čipsetu Qualcomm Snapdragon 835.Nepřehlédněte

Moto Z2 Play oficiálně: tenká žiletka, kterou proměníte v kapesní PlayStation

Rozměry chystané novinky musí zůstat stejné jako u loňského modelu, a to kvůli zachování kompatibility s příslušenstvím Moto Mods. Model Z Force nabídne stejnou výbavu, která bude navíc okořeněna vysokou odolností vůči pádům a kontaktu s vodou a prachem.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku