Moto Z2 Play oficiálně: tenká žiletka, kterou proměníte v kapesní PlayStation

Společnost Lenovo včera představila pokračovatele loňského smartphonu Moto Z Play. Novinka nepřináší příliš mnoho změn, které by přinutily majitele loňského modelu k upgradu, pro nováčky však může být zajímavou volbou, jak vstoupit do světa vrcholových smartphonů Moto a jejich přídavných modulů.

Design zůstává nezměněn

Právě kvůli zachování kompatibility s loňskou generací Moto Mods nemohlo Lenovo sáhnout k výrazným designovým změnám. Vše zůstalo na svém místě, takže před sebou máme poměrně rozměrný telefon s 5,5″ Full HD AMOLED displejem, pod nímž se nachází domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů s novým oválným tvarem. Čtečka umí kromě autentizace uživatele pracovat s rozličnými gesty, případně s dlouhým stiskem. Nad displejem pak najdeme 5Mpx selfie kamerku doplněnou o LED blesk.

3,5 mm jack v 5,9mm tenkém těle

Vzhled zad je zcela totožný s minulou generací, a díky zlatým pinům a magnetům je opět připraven na připojení přídavných modulů. Hlavní fotoaparát s rozlišením 12MPx, světelností f/1.7 a laserovým ostřením ještě více vystupuje na povrch zad, neboť Lenovo sáhlo k drastické dietě v tloušťce zařízení.

https://www.youtube.com/watch?v=5sQ6M7LFZmY

Bohužel působivé hodnotě 5,9 mm musela ustoupit kapacita akumulátoru, která mezigeneračně poklesla z 3 510 na rovné 3 000 mAh. K nabíjení poslouží USB-C konektor na spodní straně zařízení a potěšující zprávou je i přítomnost 3,5mm jacku na sluchátka – Lenovo zatím žádné výmluvy nehledá. Radost může udělat i nanoochrana telefonu proti stříkající vodě.

Moto Z2 Play pohání novější čipset Qualcomm Snapdragon 626 spárovaný se 3, resp. 4 GB operační paměti. S její kapacitou se pak pojí velikost vnitřního úložiště 32 nebo 64 GB, v obou případech je ještě možné rozšíření paměťovou kartou. Telefon podporuje všechny bezdrátové technologie jako duální Wi-Fi 802.11, Bluetooth 4.2 LE, A-GPS/GLONASS, NFC a samozřejmě LTE na všech globálních frekvencích. Moto Z2 Play pohání čistý Android 7.1.1 Nougat.

Kapesní konzole nebo bezdrátové nabíjení

Lenovo si pro svoji novinku (ale pro minulou generaci) připravilo novou řadu MotoMods:

  • Moto GamePad – analogové joysticky, D-Pad a 1 035mAh akumulátor dokáží učinit z vašeho telefonu kapesní herní konzoli

  • Moto Turbo Power pack – pokud nemá váš telefon energie nazbyt, můžete jej vybavit tímto battery packem s kapacitou 3 490 mAh

  • JBL SoundBoost 2 – přídavné stereoreproduktory s výkonem 3W, vestavěný stojánek, integrovaný 1 000mAh akumulátor a ochrana proti postříkání
  • Moto Style Shell with Wireless Charging – stylové zadní kryty s různými designovými prvky, které telefon nejen ochrání, ale také mu přidají podporu bezdrátového nabíjení technologií Qi a PMA

Moto Z2 Play je od včerejšího dne dostupné v Brazílii, tento měsíc má být telefon dostupný po celém světě. Na trh přijde v šedé, modré a zlaté variantě, cena je stanovena na 499 USD (asi 11 800 korun bez DPH). Pokud byste měli zájem o nové MotoMods, tak vězte, že kryt s bezdrátovým nabíjením přijde na 40 dolarů (asi tisíc korun bez DPH), ostatní představené moduly na 80 dolarů (asi 2 tisíce korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku