Domů » Bleskovky » Lenovo oživí Motorolu. Další telefony ponesou její brand

Lenovo oživí Motorolu. Další telefony ponesou její brand

Společnost Lenovo odkoupila Motorolu z rukou Googlu v roce 2014, v roce 2016 se však rozhodla přestat označení „Motorola“ využívat. Jak se ovšem zdá, zlé časy vedou k těžkým rozhodnutím – Lenovo se rozhodlo značku „Motorola“ vzkřísit a znovu ji u svých zařízení využívat.

Moto by Lenovo: Značka Motorola v mobilním světě skončí

K celé situaci se pro server CNET vyjádřil Aymar de Lencquesaing, předseda a prezident Motoroly. Podle něj společnost Lenovo konečně pochopila, jak se chce na trzích vlastně prezentovat. To si můžeme vyložit tak, že značka Motorola je ve světě mnohem silnější a především úspěšnější než značka Lenovo, minimálně pak ve světě telekomunikací. Motorola má na čínském trhu u chytrých zařízení dokonce nahradit jména „Lenovo“ a „Zuk“, což považujeme za obrovský krok.

Jak si můžeme povšimnout, veletrh MWC 2017 jasně ukázal, co se v mobilním byznysu děje – do popředí se dostávají především recykláty starých směrů. Zda je podobná situace v pořádku se však dozvíme až s postupem času.

MWC 2017: prohlédněte si všechny novinky na jednom místě

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

2 komentářů

  1. Hlavně nechápu proč ji přejmenovali na Moto.
    V USA (a nejen tam),je značka stále úspěšná, podobně jako tady Nokia a má jméno, změnou na moto třeba prodeje klesly a tak původní název vrátí.
    Lidi na Motorolu prostě slyší, věřím že se jim podaří zvednout prodeje a značka nezanikne úplně, byla by to velká škoda a telefony ať Motorola, či Moto byly a jsou stále výborně.
    Jako příklad Moto G, poslední Moto M.

    • To Tedy 10.3.2017 v 15:05:… …uspěšná firma na trhu je krapet něco jiného než nadšení fanoušků. Motorola, Nokia nebyla právě úspěšná, proto skončila na prodej….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).