Lenovo oživí Motorolu. Další telefony ponesou její brand

Společnost Lenovo odkoupila Motorolu z rukou Googlu v roce 2014, v roce 2016 se však rozhodla přestat označení „Motorola“ využívat. Jak se ovšem zdá, zlé časy vedou k těžkým rozhodnutím – Lenovo se rozhodlo značku „Motorola“ vzkřísit a znovu ji u svých zařízení využívat.

Moto by Lenovo: Značka Motorola v mobilním světě skončí

K celé situaci se pro server CNET vyjádřil Aymar de Lencquesaing, předseda a prezident Motoroly. Podle něj společnost Lenovo konečně pochopila, jak se chce na trzích vlastně prezentovat. To si můžeme vyložit tak, že značka Motorola je ve světě mnohem silnější a především úspěšnější než značka Lenovo, minimálně pak ve světě telekomunikací. Motorola má na čínském trhu u chytrých zařízení dokonce nahradit jména „Lenovo“ a „Zuk“, což považujeme za obrovský krok.

Jak si můžeme povšimnout, veletrh MWC 2017 jasně ukázal, co se v mobilním byznysu děje – do popředí se dostávají především recykláty starých směrů. Zda je podobná situace v pořádku se však dozvíme až s postupem času.

MWC 2017: prohlédněte si všechny novinky na jednom místě

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

2 komentáře

 1. Hlavně nechápu proč ji přejmenovali na Moto.
  V USA (a nejen tam),je značka stále úspěšná, podobně jako tady Nokia a má jméno, změnou na moto třeba prodeje klesly a tak původní název vrátí.
  Lidi na Motorolu prostě slyší, věřím že se jim podaří zvednout prodeje a značka nezanikne úplně, byla by to velká škoda a telefony ať Motorola, či Moto byly a jsou stále výborně.
  Jako příklad Moto G, poslední Moto M.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Tedy 10.3.2017 v 15:05:… …uspěšná firma na trhu je krapet něco jiného než nadšení fanoušků. Motorola, Nokia nebyla právě úspěšná, proto skončila na prodej….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *