Sledujte nás na YouTube

Lenovo oživí Motorolu. Další telefony ponesou její brand

Společnost Lenovo odkoupila Motorolu z rukou Googlu v roce 2014, v roce 2016 se však rozhodla přestat označení „Motorola“ využívat. Jak se ovšem zdá, zlé časy vedou k těžkým rozhodnutím – Lenovo se rozhodlo značku „Motorola“ vzkřísit a znovu ji u svých zařízení využívat.

Moto by Lenovo: Značka Motorola v mobilním světě skončí

K celé situaci se pro server CNET vyjádřil Aymar de Lencquesaing, předseda a prezident Motoroly. Podle něj společnost Lenovo konečně pochopila, jak se chce na trzích vlastně prezentovat. To si můžeme vyložit tak, že značka Motorola je ve světě mnohem silnější a především úspěšnější než značka Lenovo, minimálně pak ve světě telekomunikací. Motorola má na čínském trhu u chytrých zařízení dokonce nahradit jména „Lenovo“ a „Zuk“, což považujeme za obrovský krok.

Jak si můžeme povšimnout, veletrh MWC 2017 jasně ukázal, co se v mobilním byznysu děje – do popředí se dostávají především recykláty starých směrů. Zda je podobná situace v pořádku se však dozvíme až s postupem času.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

2 komentáře

 1. Hlavně nechápu proč ji přejmenovali na Moto.
  V USA (a nejen tam),je značka stále úspěšná, podobně jako tady Nokia a má jméno, změnou na moto třeba prodeje klesly a tak původní název vrátí.
  Lidi na Motorolu prostě slyší, věřím že se jim podaří zvednout prodeje a značka nezanikne úplně, byla by to velká škoda a telefony ať Motorola, či Moto byly a jsou stále výborně.
  Jako příklad Moto G, poslední Moto M.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Tedy 10.3.2017 v 15:05:… …uspěšná firma na trhu je krapet něco jiného než nadšení fanoušků. Motorola, Nokia nebyla právě úspěšná, proto skončila na prodej….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *