Domů » Bleskovky » Lenovo a Google pracují na samostatném headsetu pro virtuální realitu

Lenovo a Google pracují na samostatném headsetu pro virtuální realitu

Společnosti Lenovo a Google spolupracují na novém produktu; tentokrát se jedná o zařízení pro virtuální realitu s technologií Daydream určené pro každodenní použití. Nové zařízení nabídne uživatelům funkci WorldSense s možností volně se pohybovat a zkoumat virtuální prostředí bez překážek.

Tento nový produkt reprezentuje naši pokračující úzkou spolupráci se společností Google. Je dalším logickým krokem po loňském představení phabletu Lenovo Phab 2 Pro, který byl prvním mobilním zařízením s technologií Tango. Ten umožnil uživatelům skrze displej nahlédnout do rozšířené reality. Samostatný VR headset je vyroben speciálně pro virtuální realitu a je tak dalším krůčkem v naší společné snaze přinášet uživatelům nové zážitky,“ říká Pavel Janich, Consumer NB 4P manažer společnosti Lenovo Česká republika.

Samostatný VR headset pracuje s vestavěnými senzory, což výrazně zjednoduší používání i celkový zážitek při hraní her. Virtuální realita spuštěná na smartphonu s technologií Daydream a zabudovanou funkcí WorldSense totiž přináší do 3D prostředí vaše pohyby. Můžete se tak snadno vrhnout třeba do zápasu ve vybíjené nebo se vyhýbat nepřátelským střelám. Bližší informace o tom, kdy by mohlo být zařízení hotové zatím společnosti nezveřejnily, ale očekává se, že by se tak mohlo stát v průběhu podzimu. A podle zveřejněného obrázku to vypadá, že kromě helmy na hlavu bude součástí i speciální ovladač, podobně jako například u Samsung Gear VR.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Bude fungovat s Huawei P9 Lite 2017?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).