Domů » Bleskovky » Samsung Gear VR: Vylepšená virtuální realita s větší podporou zařízení a nižší cenou

Samsung Gear VR: Vylepšená virtuální realita s větší podporou zařízení a nižší cenou

Samsung představil novou verzi virtuální reality Gear VR, která je o 22 procent lehčí než předchozí Gear VR Innovator Edition. Jeho součástí je také nové pěnové vypodložení, díky kterému se zařízení pohodlněji používá. Nová verze je navíc výrazně levnější než její předchůdce; na českém trhu bude dostupná na začátku listopadu v černém provedení za doporučenou maloobchodní cenu 3 499 Kč včetně DPH.

  

Rozrostla se také kompatibilita zařízení, kromě Galaxy S6 a Galaxy S6 edge lze s Gear VR používat i Galaxy S6 edge+ či Galaxy Note 5. Poslední zmiňovaný se však zatím na evropském trhu oficiálně neprodává. Celkové rozměry Gear VR jsou 201,9 x 116,4 x 9,6 mm, hmotnost je 310 gramů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).