Domů » Bleskovky » Konec zatoulaným klíčům? Apple chystá hledač předmětů a sloučení služeb

Konec zatoulaným klíčům? Apple chystá hledač předmětů a sloučení služeb

Každému z nás se jistě přihodilo, že někdy něco ztratil. Moderní technologie se nám s tímto nešvarem snaží pomoci, a proto vznikl například Tile – malý plastový sledovač, který vám vždy ukáže, kde jste nechali své klíče. Podle spekulací se zdá, že se na toto pole chystá vrhnout také technologický gigant Apple.

find my iphone tile

Ten se chystá vypustit do světa obdobné sledovací zařízení, které by bylo spárováno s uživatelovým iCloud účtem. Kromě klasických notifikací v momentě, kdy se od předmětu příliš vzdálíte, budou uživatelé moci ukládat na takovýto štítek také informace o uživateli, takže jej náhodný nálezce bude moci vrátit přímo právoplatnému majiteli.


Jedna aplikace najde vše

Kromě sledovacího štítku plánuje Apple také spojit existující služby Find my iPhone a Find my friends. Mimo samotné spojení chce Apple přidat také některé funkcionality, jako třeba možnost smazat na dálku iPhone, který není připojneý k Wi-Fi ani telefonní síti.

Find My iPhone: Lokalizační služba Applu doznala vylepšení, zloději to nebudou mít jednoduché

Sloučená aplikace bude obsahovat také sdílení své polohy s přáteli, včetně upozornění na základě lokace. Aplikace by měla být dostupná jak na iOS, tak macOS díky cross-platformové iniciativě „Marzipan„.

Apple novinky představí pravděpodobně v srpnu společně s novými iPhony, nicméně přesný plán spuštění sloučené aplikace a sledovacího štítku znám není.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

furt pisu ze iovce jsou nesvepravny idi*oti. nejdriv je to musi upozornit ze se maji napit potom kde se vych*cat a ted tohle

JP23
Uživatel
JP23

A jak na sviňu vydělají mnozí z nich víc peněz za měsíc než ty za rok. Neuvěřitelné paradoxy…

todi
Anonym
todi

Pokud si ty slušně vyděláš, to ti přeju. Těžko můžeš mluvit za ostatní uživatele Apple. Bohužel svými příspěvky moc chytře nepůsobíš.

JP23
Uživatel
JP23

Ano, vydělám. Díky todi, tvoje příspěvky nesleduju a nevím jaký máš „metr na chytrost“. Je mi 40, mám technické VŠ vzdělání a pracuju v IT managementu. Uživím pohodlně celou rodinu a občas mi zbyde i na nějaký ten Apple produkt ;-)

A jak seš na tom s chytrostí ty, todi? Pevně věřím, že svůj brilantní intelekt umíš dobře zhodnotit.

Menty
Uživatel
Menty

JP23 je takový místní šašek, který se vždycky jednou za čas vynoří, obohatí nás svým pubescentním výlevem, a pak zase zmizí. Koupil po letech lopotění svojí starý iPhone X, takže nás hned musí všechny s touto situací seznámit. Děkujeme JP23 za velice přínosný komentář, teď mazej splácet homecredit.

lukass71
Uživatel
lukass71

Opet dalsi hodnotny prispevek od tebe bobe, dekujeme, co bychom tu bez tebe delali:/