Domů » Bleskovky » Konec zatoulaným klíčům? Apple chystá hledač předmětů a sloučení služeb

Konec zatoulaným klíčům? Apple chystá hledač předmětů a sloučení služeb

Každému z nás se jistě přihodilo, že někdy něco ztratil. Moderní technologie se nám s tímto nešvarem snaží pomoci, a proto vznikl například Tile – malý plastový sledovač, který vám vždy ukáže, kde jste nechali své klíče. Podle spekulací se zdá, že se na toto pole chystá vrhnout také technologický gigant Apple.

find my iphone tile

Ten se chystá vypustit do světa obdobné sledovací zařízení, které by bylo spárováno s uživatelovým iCloud účtem. Kromě klasických notifikací v momentě, kdy se od předmětu příliš vzdálíte, budou uživatelé moci ukládat na takovýto štítek také informace o uživateli, takže jej náhodný nálezce bude moci vrátit přímo právoplatnému majiteli.

Jedna aplikace najde vše

Kromě sledovacího štítku plánuje Apple také spojit existující služby Find my iPhone a Find my friends. Mimo samotné spojení chce Apple přidat také některé funkcionality, jako třeba možnost smazat na dálku iPhone, který není připojneý k Wi-Fi ani telefonní síti.

Find My iPhone: Lokalizační služba Applu doznala vylepšení, zloději to nebudou mít jednoduché

Sloučená aplikace bude obsahovat také sdílení své polohy s přáteli, včetně upozornění na základě lokace. Aplikace by měla být dostupná jak na iOS, tak macOS díky cross-platformové iniciativě „Marzipan„.

Apple novinky představí pravděpodobně v srpnu společně s novými iPhony, nicméně přesný plán spuštění sloučené aplikace a sledovacího štítku znám není.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments