Cena:

Konec Windows 10 Mobile? Microsoft vymazal ze svého obchodu důležité aplikace (oživeno)

Microsoft v minulém týdnu vypustil do světa velkou aktualizaci systému Windows 10 ( více“ >

Nepřehlédněte

více“>Windows 10 Creators Update: co se do velké jarní aktualizace nevešlo?

informací), podobná aktualizace čeká i mobilní Windows, ale jak jsme vás již informovali, updatu se dočká pouze hrstka smartphonů – přesně se jedná o 13 modelů, z čehož je pouze 6 značky Lumia. Největším překvapením však bylo zjištění, že Microsoft odstranil ze svého obchodu aplikaci Upgrade Advisor. Ta sloužila k tomu, aby mohl uživatel s operačním systémem Windows Phone 8.1 přejít na nejnovější verzi Windows 10 Mobile. Kromě odstranění aplikace Upgrade Advisor zařízl Microsoft také podporu aplikace Insider pro všechny uživatele Windows Phone 8.1, která dovolovala registrovaným členům instalaci předběžných aktualizací systému.

Doplněno 19. dubna: aplikace Upgrade Advisor už je zpět ve Windows Store.

Kde je tedy problém? Představte si následující situaci: vlastníte telefon, který byl dodán se starším systémem Windows Phone 8.1 a nyní na něm používáte Windows 10 Mobile. V případě, že chcete přejít zpět na Windows 8.1, Windows 10 Mobile už nebudete mít šanci nainstalovat.Nepřehlédněte

Windows 10 Creators Update: co se do velké jarní aktualizace nevešlo?

Z pohledu pozorovatele to vypadá, jako by se redmondský gigant snažil malými krůčky docílit konce mobilních Windows. Není totiž žádným tajemstvím, že podíl Windows 10 Mobile je velmi malý a téměř zanedbatelný. Má tedy Microsoft na výběr? Samotní uživatelé by byli rádi, kdyby věděli, jaká budoucnost čeká jejich chytré telefony. Dost možná se tato minorita konečně „rozhoupe“ ke koupi konkurence v podobě Samsungu Galaxaxy S8 nebo iPhone 7 od Applu.Nepřehlédněte

Co ukáže Microsoft na květnové tiskovce? Levný CloudBook s ořezanými Windows 10 (přehled)

A když je řeč o Galaxy S8, už dříve jsme vás informovali o tom, že se Microsoft rozhodl jít „s davem“ a že chystá vydání speciální edice Galaxy S8 s předinstalovaným kancelářským balíkem a ostatními aplikacemi Microsoftu (OneDrive, Skype, Outlook, Excel, Word, PowerPoint a další). Ačkoliv se to může zdát jako nějaký žert, ve skutečnosti je to velice dobrý nápad, protože na licencování svých produktů může Microsoft vydělat daleko více, než na budování svého ekosystému.

Aktualizováno 19. dubna

Aplikace Upgrade Advisor už je zase zpět ve Windows Store. Microsoft tedy rozhodně podporu Insider programu pro uživatele zařízení se systémem Windows Phone 8.1 nezařízl a šlo pouze o krátkodobé odstranění aplikace.

Poradce pro upgrade
Cena: unknown
Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.