Cena:

Microsoft má nový nekompromisní smartphone: pohání jej Android

Jemný displej, výkonný hardware, perfektní fotoaparát, podpora „Glance Screen“, čtečka oční duhovky, počítačový režim nálepka Microsoft na cenovce. Ne, nyní skutečně nepopisujeme dva roky staré Lumie 950 a 950 XL, ale zbrusu nový telefon, který Microsoft začne v nejbližších dnech prodávat ve svých kamenných prodejnách. Jmenuje se…

galaxys8_microsoft

Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition. Zní to jako aprílový žert, ale takový telefon bude skutečně nabízen od 21. dubna v amerických kamenných obchodech Microsoftu. Redmondský gigant pokračuje ve spolupráci s korejskou mobilní jedničkou a dovybavuje její telefony vlastním softwarem. Standardní edice Galaxy S8 a S8+ je vybavena aplikacemi Office, OneDrive a Skype; edice od Microsoftu na hromádku přihazuje ještě Cortanu, Outlook, LinkedIn a pár dalších, které je však možné stáhnout dodatečně v Google Play Store.

Tak jako tak krize v táboře mobilních Windows 10 zapříčinila, že nejvybavenějším smartphonem, který Microsoft prodává, vyrábí Samsung a pohání jej Android.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.