TOPlist

Konec legendy. Z obchodu Play zmizí jedna z nejznámějších mobilních her

Rovio Classics Angry Birds
  • Remaster původních Angry Birds zmizí z obchodu Play
  • Vývojářům z Rovia se údajně nehodí do portfolia

V roce 2009 se zrodila legendární mobilní hra Angry Birds a položila pevné základy hraní na dotykových displejích. Finští tvůrci ze společnosti Rovio poté přišli se spoustou pokračování a sequelů, ovšem originál je jenom jeden.

Původní hra z roku 2009 sice už kvůli nekompatibilitě s moderními telefony neexistuje, k dispozici je však moderní podoba s názvem Rovio Classics: AB, která nabízí srovnatelný zážitek. Bohužel i nad ní se nyní stahují mračna.

Tvůrci naštvaných ptáků na svých sociálních sítích oznámili, že hra Rovio Classics: AB bude 23. února stažena z obchodu Play a nebude nadále k dispozici. Jaké jsou důvody? Rovio tvrdí, že hru odstraňuje kvůli negativnímu dopadu na zbytek portfolia. Toto plytké vyjádření se dá pochopit asi jako „tato poctivá a poměrně levná hra bez reklam negeneruje takové příjmy jako její free-to-play následovníci, ba co víc, zřejmě od nich ještě odklání pozornost“.

Pozitivní alespoň je, že ti, kteří mají hru zakoupenou a staženou, ji budou moci hrát i nadále. To samé platí i pro majitele jablečných zařízení, na kterých budou naštvaní ptáci dostupní i nadále, pouze se přejmenují na Red’s First Flight. Proč? Pravděpodobně proto, aby po zadání názvu Angry Birds vyhledal App Store jiné tituly než poctivou klasiku bez reklam.

‎Red's First Flight
Cena: 29,00 Kč
Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku