Domů » Bleskovky » Konec legendární herní série: z App Store nadobro zmizela značka Infinity Blade

Konec legendární herní série: z App Store nadobro zmizela značka Infinity Blade

Společnost Epic Games v blogovém příspěvku oznámila, že z App Store stahuje všechny tři díly oblíbené série Infinity Blade. Ve vyjádření se píše, že vývojáři nadále nedokáží hry podporovat tak, aby dostáli svým standardům. „Značka má v historii našeho studia neotřesitelné místo,“ zmiňuje dále blogový příspěvek.

Společně s trojicí her zmizely také všechny mikrotransakce. Uživatelé, kteří si hry před odstraněním zakoupili, o ně naštěstí nepřijdou. Stále si je budou moct stáhnout z App Store a zahrát s použitím původního Apple ID použitého při pořízení hry.

Infinity Blade je bojová hra založená na gestech. První díl se na App Store objevil už v prosinci roku 2010. Apple titul mohutně propagoval, tři měsíce před vydáním se například objevil na jedné z tiskových konferencí společnosti. Infinity Blade si ve své době vysloužil pochvalu za vynikající grafiku, která znamenala velký posun na poli mobilních her. V roce 2011 vyšlo pokračování Infinity Blade II a o dva roky později se trilogie uzavřela dílem Infinity Blade III. Do dnešního dne se série těší výborným recenzím i hráčským ohlasům.

Právě třetí díl hodlají vývojáři podporovat ještě během příštího měsíce. Poté se již hráči žádného nového obsahu nedočkají. Epic Games se těší z obrovského úspěchu battle royale hry Fortnite, nelze tedy tvrdit, že by se na podporu Infinity Blade nenašly žádné peníze, společnost se však zřejmě rozhodla značku opustit.

Tvůrci Fortnite spouští vlastní obchod s hrami. Každých 14 dní v něm najdete hru zdarma

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Jeden komentář

  1. Tencent má zkrátka jiné cíle…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *