Domů » Bleskovky » Tvůrci Fortnite spouští vlastní obchod s hrami. Každých 14 dní v něm najdete hru zdarma

Tvůrci Fortnite spouští vlastní obchod s hrami. Každých 14 dní v něm najdete hru zdarma

Vývojářské studio Epic Games spustilo vlastní digitální obchod s hrami (zatím pro Mac a PC, v budoucnu i pro Android), který má konkurovat zaběhnutým stálicím jako je například Steam. Tvůrci herního hitu Fortnite mají v rukávu spoustu es, kterými chtějí nalákat jak vývojáře her, tak samotné hráče.

92 procent peněz jde vývojáři

Kromě vlastních her budou do obchodu vpuštěny i tituly ostatních studií, přičemž vývojáři budou mít možnost v Epic Games Store vydělat více než na konkurenčních platformách. Zmíněný Steam si například z každé prodané licence bere 30 – 35 procent (podle použitého engine), vývojáři tak jdou do kapes pouze dvě třetiny. Obchod Epic Games však má tento podíl nastaven na 88 ku 12 ve prospěch vývojáře.


Benefity pro hráče

V Epic Games Store se zatím nachází omezený počet titulů – Fortnite, Ashen , Hello Neighbor: Hide and Seek a Hades, brzy mají přibývat další, mezi nimi i hra Journey z roku 2012, která byla dosud dostupná pouze na konzolích PlayStation.

Hráči budou moci využít neodolatelné nabídky, kdy se každých 14 dní v obchodě objeví nějaká z placených her zdarma. Akce bude zahájena mezi 14. a 27. prosincem hrou Subnautica, mezi 29. prosincem a 10. lednem bude zdarma hra Super Meat Boy. Hry zdarma bude Epic Games poskytovat i po celý příští rok, zatím není jasné, zda uživatel získá bezplatnou licenci pouze na oněch 14 dní, nebo napořád.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Aby z toho nebyl na konec prodejce Steam klíčů…

mposvar
Anonym
mposvar

To snad ne…

Jakub
Anonym
Jakub

Myslí si že EPIC GAMES udělali dobrou věc

mirek is best
Anonym
mirek is best

Dobrý den EPIC GAMES 7 sezóna je úplně úžasná sice mám malý eror nejde mi Fortnite. Ale přes to jsem hrál.Mapa je super děkuji tvůrcům Fortnite. Mějte se Nascgledanou.