Domů » Bleskovky » Fortnite se na iOS daří. Hra od vydání vydělala 300 milionů dolarů

Fortnite se na iOS daří. Hra od vydání vydělala 300 milionů dolarů

Mobilní verze Fortnite navazuje na úspěch z počítačů. Obzvláště na iOS se ze hry stal obrovský hit. Fortnite ve verzi pro chytrá zařízení od Applu vydělal neuvěřitelných tři sta milionů dolarů za 200 dní od chvíle, kdy se hra objevila na App Store. Zprávu přinesla společnost Sensor Tower, která se zabývá marketingovým vývojem trhu.

Žebříček nejvýdělečnějších multiplayerových akčních her na iOS za prvních 200 dní od vydání

Přestože se jedná o velkou částku peněz, není výsledek při bližším pohledu zase takovým překvapením. Fortnite totiž nabízí velmi chytrý systém monetizace; jedná se o free-to-play hru dostupnou prakticky na každém zařízení, které by mohlo být pro vývojáře z finančního hlediska zajímavé.

‎Fortnite
Cena: zdarma+

Hlavní zdroj příjmů pochází z nákupů v aplikaci, kde si hráči mohou pořídit různé kosmetické doplňky pro svou postavu. Pro srovnání, jiná populární free-to-play hra Clash Royale (recenze) za prvních 200 dní utržila „pouhých“ 228 milionů dolarů. Fortnite se zkrátka daří a nevypadá to, že by se na tom mělo v dohledné době něco měnit.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Lukáš Vaculík

    Je to nejlepší hra

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).