KGI & Deutsche Bank: iPhone 8 možná přijde až v roce 2018

Apple včera zveřejnil finanční výsledky za poslední čtvrtletí, které ukázaly, že v oblasti smartphonů již prakticky není kam růst (více informací). iPhonů se prodalo nepatrně méně než ve stejném období o rok dříve, což ředitel Apple Tim Cook přisoudil neustále se množícím spekulacím o budoucích iPhonech. Přeci jen poslední tři generace iPhonů jsou si designově velmi podobné a tak lidé očekávají změnu, která má k 10. výročí jablečného telefonu přijít. Možná ale nepřijde letos.

phone

Dosud se očekávalo, že Apple letos představí rovnou tři iPhony – řadové nástupce modelů iPhone 7 a 7 Plus, a potom speciální iPhone 8 (či iPhone X) s OLED displejem roztaženým do stran, duálním fotoaparátem se schopností snímání 3D objektů, bezdrátovým nabíjením, čtečkou oční duhovky a absencí klasického domovského tlačítka. Bohužel dostupnost všech vyjmenovaných technologií je závislá na produkci výrobců třetích stran, a ta podle posledních informací nabírá zpoždění.Nepřehlédněte

Prohlédněte si prototyp iPhone 8 na prvních fotografiích

Nejprve se o zpoždění zmínil obvykle dobře obeznámený analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities, podle jehož zdrojů se masová výroba výročního iPhonu rozběhne až v září nebo v listopadu, a to ještě ve velmi omezeném množství. Podobná analýza Deutsche Bank opírající se o zprávu ValueWalk dokonce zmiňuje, že iPhone 8 vůbec v roce 2017 nedorazí, a že si na něj počkáme až do ledna příštího roku. Naproti tomu analytici JPMorgan odhadují, že k premiéře dojde již za měsíc na vývojářské konferenci WWDC s tím, že prodej bude zahájen až na podzim, to však nepovažujeme za příliš logické, neboť by se Apple zbytečně připravil o příjmy z prodeje iPhonů v letních měsících.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku