Když to nevyšlo se safírem, investuje Apple do výrobce skel Gorilla Glass

Apple aktuálně sedí na hotovosti převyšující 250 miliard dolarů (více informací), tudíž se nabízí široký prostor pro investice. Tim Cook po oznámení posledních finančních výsledků v rozhovoru pro CNBC uvedl, že Apple založí speciální fond (Advanced Manufacturing Fund), který má podpořit americké výrobce a vytvořit nová pracovní místa.

Do fondu byla prozatím vložena 1 miliarda dolarů, přičemž pětinu z této částky Apple investuje do americké společnosti Corning. Ta má na starosti vývoj a výrobu ochranných skel Gorilla Glass a již 10 let je jedním z předních dodavatelů komponent pro Apple. Corning tyto prostředky vynaloží na výzkum a vývoj dalších odolných skel. Apple se v roce 2014 pokoušel odolná skla nahradit odolnějším syntetickým safírem, spolupráce se společnosti GT Advanced Technologies však skončila velkým fiaskem.Nepřehlédněte

Krach GT Advanced Technologies byl nevyhnutelný: Společnost nebyla na masovou produkci safíru připravena

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku