Domů » Bleskovky » Když to nevyšlo se safírem, investuje Apple do výrobce skel Gorilla Glass

Když to nevyšlo se safírem, investuje Apple do výrobce skel Gorilla Glass

Apple aktuálně sedí na hotovosti převyšující 250 miliard dolarů (více informací), tudíž se nabízí široký prostor pro investice. Tim Cook po oznámení posledních finančních výsledků v rozhovoru pro CNBC uvedl, že Apple založí speciální fond (Advanced Manufacturing Fund), který má podpořit americké výrobce a vytvořit nová pracovní místa.

corning

Do fondu byla prozatím vložena 1 miliarda dolarů, přičemž pětinu z této částky Apple investuje do americké společnosti Corning. Ta má na starosti vývoj a výrobu ochranných skel Gorilla Glass a již 10 let je jedním z předních dodavatelů komponent pro Apple. Corning tyto prostředky vynaloží na výzkum a vývoj dalších odolných skel. Apple se v roce 2014 pokoušel odolná skla nahradit odolnějším syntetickým safírem, spolupráce se společnosti GT Advanced Technologies však skončila velkým fiaskem.

Krach GT Advanced Technologies byl nevyhnutelný: Společnost nebyla na masovou produkci safíru připravena

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Asi bych zrovna netvrdil, že spolupráce na „safíru“ zkončila velkým fiaskem …
    Velké fiasko by naopak bylo, pokud by Apple tes „safír“ použil a mobily by mu roztříštili po každém ťuknutí. Občas i vyzkoušení nesprávné cesty znamená pokrok a buďme rádi za každého, kdo se pokouší přijít s něčím novým….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).